یکشنبه, 25 شهریور 1397 - 16:21

حمایت از 3 گروه کسب و کارها

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با اشاره به دسته بندی انواع کسب و کارها به تناسب میزان تاثیرپذیری از تحریم، گفت: بسته حمایت از اشتغال کسب و کارهای مختلف در دوره تحریم، تدوین شده است.

عیسی منصوری در گفت وگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی مبنی بر سیاست های اشتغالی این وزارتخانه در دوران ویژه اقتصادی و مشکلات برخی بنگاه ها در حفظ و تثبیت نیروی کار، با اشاره به دسته بندی فعالیت های اقتصادی مختلف از نظر فضای کسب و کار به تناسب میزان تاثیرپذیری از تحریم ها در قالب سه گروه گفت: در حال حاضر اولویت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارتخانه در شرایط فعلی، اتخاذ سیاست های اشتغال معطوف به دوران تحریم است.

وی افزود: برخی از کسب و کارها در دوران تحریم برخلاف تصور عام، با رونق مواجه می شوند. همچنین برخی کسب و کارها به دلیل رکود ممکن است با ریزش نیروی کار مواجه شوند و برخی دیگر از کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی نیز کمتر تحت تاثیر تحریم قرار می گیرند که هر یک از این فعالیت ها براساس میزان تاثیرپذیری از این دوران استخراج شدند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار ادامه داد: از نظر ما در این دوره بخش هایی از اقتصاد امکان رونق اشتغال دارند، بنابراین باید از این نوع کسب و کارها و رسته فعالیت ها حمایت ویژه صورت گیرد و مشکلات این بنگاه ها را باید به صورت ویژه برطرف کنیم.

وی اظهار کرد: از یک طرف رشته فعالیت هایی وجود دارند که این بنگاه ها در شرایط ویژه اقتصادی احتمالا دچار ریزش نیروی کار می شوند که حفظ و تثبیت نیروی کار در این گروه مورد توجه قرار دارد. در این واحدها باید با اتخاذ سیاست هایی کمک کنیم تا کارفرمایان نیروهای شاغل خود را حفظ کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، گروه دیگری از فعالیت های اقتصادی را، کسب و کارهایی عنوان کرد که تاثیر خاصی از تحریم ها نمی پذیرند.

وی با بیان اینکه فعالیت های اقتصادی مختلف با تمرکز بر میزان تاثیرپذیری از تحریم در قالب سه گروه دسته بندی شدند، گفت: متناسب با هر گروه، بسته حمایتی خاصی تهیه و سیاستگذاری شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی