شنبه, 24 شهریور 1397 - 19:52

قیمت پایین تر از انتظار آیفون XR و تاثیر آن بر درآمد سال مالی ۲۰۱۹ اپل

تحلیلگران بازار پیش بینی کرده اند که قیمت پایین تر از انتظار آیفون XR، درآمد سال مالی ۲۰۱۹ اپل را تحت الشعاع قرار می دهد.

به گزارش زومیت، تنها چند روز پس از رویداد بزرگ معرفی محصولات اپل در آمفی تئاتر استیو جابز، تحلیلگران بازار در نظرات مورد آیفون XR و درآمد سال مالی ۲۰۱۹ اپل، بازنگری کرده اند.

آیفون 10 آر ارزان ترین مدل گوشی آیفون در بین گوشی های آیفون ۲۰۱۸ است. آیفون 10 آر از نمایشگر LCD بهره می برد؛ درحالی که آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس با نمایشگر OLED به بازار عرضه می شوند. همچنین آیفون XR با ماژول دوربین تک در پنل پشتی و بدون لمس سه بعدی رونمایی شده است.

هفته گذشته، Rod Hall یکی از تحلیلگران گلدمن ساکس اعلام کرد که آیفون 10 آر با ظرفیت حافظه ۶۴ گیگابایتی، با قیمت ۸۴۹ دلار به فروش می رسد. بعد از رونمایی گوشی های آیفون ۲۰۱۸، مشخص شد که قیمت پیش بینی شده از سوی آقای هال، در حدود ۱۰۰ دلار بیشتر از قیمت تعیین شده از سوی کوپرتینونشین ها است. آیفون XR با شروع قیمت ۷۴۹ دلار (۳۷.۴۱ دلار در هر ماه در بازه زمانی ۲۴ ماه)، از تاریخ ۲۶ اکتبر برابر با ۴ آبان ماه به فروش می رسد.

آیفون 10 آر با ظرفیت حافظه ۱۲۸ گیگابایتی به قیمت ۷۹۹ دلار (۳۹.۵۰ دلار در هر ماه در بازه زمانی ۲۴ ماه) به فروش می رسد و در نهایت iPhone XR با ظرفیت حافظه ۲۵۶ گیگابایت، با قیمت ۸۹۹ دلار (۴۳.۶۶ دلار در ماه در بازه زمانی ۲۴ ماه) قیمت گذاری شده است. با وجودی که قرار است آیفون 10 آر حدود پنج هفته پس از دو مدل دیگر آیفون ۲۰۱۸، به بازار عرضه شود، تحلیلگران بر این باورند که بیشترین فروش در بین سه گوشی آیفون ۲۰۱۸، مربوط به آیفون XR خواهد بود.

با وجودی که قیمت پایین تر آیفون XR به نفع کاربران و خریداران است، اما رود هال نگران این مساله است که قیمت گذاری پایین این گوشی هوشمند بر درآمد Apple تاثیرگذار باشد. از نظر تحلیل گران، انتظار می رود معرفی آیفون XR، روی فروش گوشی های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس تاثیرگذار باشد و منجر به کاهش فروش این دو گوشی آیفون شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی