شنبه, 24 شهریور 1397 - 18:51

گروه لابی ارزهای دیجیتال باهدف ارتقای این صنعت در واشنگتن تشکیل شد

گروه Blockchain Association قصد دارد نماینده شرکت های پیشرو در قانون گذاری های آینده این صنعت باشد و وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال را به ثبات برساند.

به گزارش زومیت، در طول چند هفته اخیر، نرخ ارزهای دیجیتال روی یک روند نزولی حرکت کرده است، اما به گزارش خبرگزاری واشنگتن پست، این امر مانع از تلاش های هدفمند بازیگران عالی رتبه این صنعت در مصالحه با قانون گذاران و رگولاتورهای فدرال نشده است.

تعدادی از شرکت های برتر ارزهای رمزنگاری شده و متخصصان فناوری آمریکا، یک گروه لابی صنعتی تشکیل داده اند که Blockchain Association نام دارد. آن ها می خواهند با مسائلی که پیرامون تکنولوژی و دارایی های دیجیتال وجود دارد، مقابله کنند. این انجمن تجاری، اولین گروه واشنگتن خواهد بود که اعضای آن، هم نماینده سرمایه گذاران هستند و هم کارآفرینانی که در حوزه بیت کوین و فناوری های مرتبط فعالیت می کنند.

صرافی های دیجیتال مشهوری نظیر کوین بیس و سیرکل و استارتاپ های فناوری دیگری مانند فایل کوین (خالقProtocol Labs) و همچنین صندوق سرمایه گذاری پلی چین کپیتال، بنیان گذاران اولیه این گروه به شمار می روند.

هدف انجمن بلاک چین اسوشیشن این است که به دست پرنفوذ این صنعت در مسائل سیاست گذاری شهر واشنگتن تبدیل شود و راهی برای شنیده شدن صدای شرکت هایی فراهم کند که می خواهند به جای دور زدن قوانین فعلی، به نوعی با سیاست گذاران همکاری کنند. نخستین اولویت تجاری گروه مذکور این است که مشخص کنند وضعیت ارزهای دیجیتال تحت قوانین مالیاتی آمریکا چگونه تعریف می شود و چگونه قوانین ضد پولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC) باید در این صنعت اعمال شوند.

این اولین کنسرسیومی نیست که در حوزه ارزهای رمزنگاری شده شکل گرفته است. در طول دو سال گذشته، شرکت های بلاک چین، مؤسسات مالی و بانک های پیشرو، انجمن های مختلفی در کشورهایی مانند استرالیا، چین و آمریکا تأسیس کرده اند تا اطمینان حاصل شود همه توسعه دهندگان بلاک چین در حوزه مالی با مقررات و سیاست های محلی همسو هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی