شنبه, 20 مرداد 1397 - 15:59

دستیار رئیس سازمان فضایی خبر داد / برپایی رویدادهای استارتاپی برای توسعه کسب و کارهای فضاپایه در کشور

دستیار رئیس سازمان فضایی ایران از اقدام این سازمان برای برگزاری رویدادهای استارتاپی به منظور شناسایی و توانمندسازی کسب و کارهای فضاپایه در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر شبنم یزدانی، دستیار رئیس سازمان فضایی ایران در توسعه کسب وکارهای فضاپایه با اشاره به فراگیر شدن بحث اقتصاد فضایی در کشور ضمن تاکید بر اهمیت ایجاد و توسعه کسب وکارهای نوین در حوزه فضایی کشور، گفت: سازمان فضایی ایران قصد دارد به منظور توسعه کسب وکارهای فضاپایه و ترویج استفاده از خدمات و محصولات فضایی در زندگی روزمره، رویداد استارتاپی در حوزه فضایی برگزار کند.

وی ادامه داد: زیرساخت های ماهواره ای سال هاست در جهت بهبود کیفیت زندگی بشر مورد استفاده قرار می گیرند و ماهواره های ناوبری امروزه به یکی از ارکان اساسی مسیریابی تبدیل شده اند، ماهواره های مخابراتی شالوده بسیاری از ارتباطات صوتی و تصویری را تشکیل می دهند و با بهره برداری از ظرفیت ماهواره های سنجش از دور و پردازش های مختلف تصاویر دریافتی از این ماهواره ها، ارزش افزوده بالایی خلق می شود.

یزدانی ظرفیت موجود در کشور را در این زمینه مناسب ارزیابی کرد و گفت: داده های ماهواره ای و همچنین فناوری فضایی موجود در کشور، این قابلیت را دارند تا توسط نوآوران و متخصصان مورد استفاده قرار گرفته و به یک کسب وکار با انواع مشتریان دولتی، خصوصی و عمومی تبدیل شوند؛ در نتیجه سازمان فضایی ایران در راستای تحقق سیاست های دولت برای توسعه کسب وکارها و اشتغال زایی تصمیم به برگزاری رویداد شناسایی و توانمندسازی کسب وکارهای فضاپایه گرفته است.

وی در ادامه افزود: راه اندازی برنامه تعامل با استارتاپ ها زیر نظر سازمان فضایی ایران علاوه بر ایجاد تحرک و امید در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته و ایجاد فرصت های کارآفرینی و اشتغال در بخش خصوصی این حوزه، به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان نیز کمک شایانی خواهد کرد و خروجی این تعامل می تواند به تاسیس استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان نوپا با قابلیت رشد سریع و جذب سرمایه در حوزه فضایی و درآمدزایی مناسب برای همکاری با سازمان های بزرگ و حتی بین المللی منجر شود.

یزدانی خاطرنشان کرد: اولین رویداد سازمان فضایی ایران در ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد و در این رویداد سلسله مطالبی از کاربردهای فضایی و ارزش های افزوده آن در حوزه های مختلف مانند کشاورزی، محیط زیست، مدیریت بحران، حمل ونقل شهری و ریلی، خدمات شهری، نفت و گاز، هواشناسی و . . . ارائه می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی