جمعه, 19 مرداد 1397 - 17:41

بیت کوین به این زودی جایگزین پول سنتی نخواهد شد

بیت کوین در نگاه بسیاری از افراد ارز آینده انسان ها خواهد بود، اما آنالیزورها معتقدند این اتفاق و جایگزینی پول سنتی زمان زیادی می برد.

در سال های اخیر در میان انواع خبرها، گزارش ها و حتی حباب ها و جریان های خبری، عبارت هایی می شنویم که بیت کوین را اتفاق آینده جهان می دانند. طرفداران این ارز رمزنگاری شده معتقدند بیت کوین جایگزین وجه رایج یا همان Fiat Currency خواهد شد. به عقیده آنها این ارز دیجیتال، وجه رایج را که عمر بسیار زیادی دارد، از رده خارج خواهد کرد. در مقابل مخالفان این ارز دیجیتال معتقدند نوسان ذاتی آن و پتانسیلش برای استفاده توسط مجرمان، تروریست ها و قاچاقچیان مواد مخدر، شانس آن برای جهان شمول شدن را از بین می برد.

به گزارش زومیت، به هرحال صرف نظر از اینکه شما طرفدار کدام بخش از نظریه پردازان این رمز ارز باشید، حتی اگر قرار بر جایگزینی وجه رایج (فیات) توسط بیت کوین باشد، این اتفاق به زودی نخواهد افتاد. بانک سرمایه گذاری بین المللی سوئیسیUBS، درآخرین بررسی های خود دو مسیر را برای تبدیل شدن بیت کوین به یک ارز واقعی متصور شده است. یکی از آنها رسیدن ارزش این ارز دیجیتال به ۲۱۳ هزار دلار و دیگری افزایش ظرفیت شبکه آن است.

یو بی اس در گزارش خود عنوان کرده است:

یافته های ما نشان می دهد که بیت کوین در وضعیت کنونی، ناپایداری و محدودیت زیادی دارد. در حال حاضر این فناوری توانایی تبدیل شدن به روشی برای پرداخت یا تراکنش های بین المللی یا یک دارایی را ندارد.

علاوه بر نوسان، سرعت پایین فرآیندهای پرداخت با بیت کوین، پتانسیل های این ارز رمزنگاری شده را از بین برده است. ویزا و مسترکارت توانایی انجام ۵ هزار تراکنش در ثانیه را دارند، اما در مقابل یک تراکنش بیت کوین نیاز به چند دقیقه زمان دارد. از طرفی اتریوم پتانسیل بیشتری در سرعت دارد اما آن هم با سرعت ۱۵ ثانیه برای هر تراکنش، نسبت به سنتی ها با کمبود مواجه است.

براساس تحلیل سرویس Chainalysis، نکته منفی دیگر برای طرفداران بیت کوین، بیش از سرعت پایین تراکنش ها که نگران کننده است این است که تقاضای غیرواقعی یا حباب بازار، باعث ۷۰درصد از تغییرات قیمت بیت کوین شده است. در نتیجه سرمایه گذاری در این بازار عموما بدون تحلیل واقعی بوده و ارزش اصلی این ارز را مشخص نمی کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی