جمعه, 19 مرداد 1397 - 17:33

مسابقه چاره بازار؛ یک رقابت علمی به منظور ورود بانوان به عرصه کسب و کارهای خلاق

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ورود بانوان به عرصه کسب و کارهای خلاق برنامه ای ویژه دارد. مسابقه چاره بازار یک رقابت علمی برای این منظور است.

به گزارش ایسنا، با هدف جذب، توانمندسازی و کشف تیم های بانوان جهت ورود به شتابدهنده کسب وکارهای خلاق، مسابقه چاره بازار برگزار می شود. این مسابقه از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار خواهد بود.

هدف از برگزاری مسابقه چاره بازار

مسابقه چاره بازار ویژه بانوان است و با هدف ترغیب بانوان به اشتغال در جایگاه هایی متناسب با خود و استفاده از توان متخصصان و نخبگان کشور و همچنین جذب، توانمندسازی و کشف تیم های مناسب بانوان جهت ورود به شتابدهنده کسب وکارهای خلاق برپا خواهد شد.

نباید فراموش کرد که یکی از مهم ترین عوامل شکست استارتاپ ها و کسب وکارهای نوپا، نبود مدل کسب و کار خلاقانه و ضعف در بازاریابی است. بنابراین هدف از برگزاری این مسابقه را می توان رفع این مشکل دانست.

بررسی مراحل مسابقه چاره بازار

تیم های شرکت کننده در این مسابقه در مرحله اول باید یک برنامه کلی جهت فروش، ارائه کنند و در چهار هفته به صورت عملی این برنامه را اجرا کنند.

تیم هایی که بتوانند به مرحله دوم راه پیدا کنند، یک برنامه بازاریابی و فروش را تدوین و در مذاکره با مدیران شرکت ها ارائه خواهند کرد.

در مرحله سوم، رصد و تحلیل بازار لازم است که به کمک مربیان، تیم ها طرح خود را تکمیل و در قالب یک برنامه دقیق بازاریابی و فروش تدوین کنند. در تمام مراحل مربیان و داوران متخصص حوزه مربوطه در کنار تیم ها خواهند بود تا تیم ها بتوانند به شیوه صحیح، روند کار خود را پیش ببرند.

جوایز این مسابقه ۱۵۰ میلیون تومان برای تیم های برگزیده است. همچنین تا سقف ۵۰ میلیون تومان از تیم های برتر حمایت خواهد شد.

فراخوان شرکت در مسابقه چاره بازار تا ۳۰ مردادماه اعلام شده و مراسم اختتامیه این رقابت در آذرماه امسال برگزار و برگزیدگان معرفی می شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی