جمعه, 22 تیر 1397 - 17:03

گلایه شهروندان از خاموشی های بدون برنامه / رکورد تاریخ مصرف برق برای سومین بار شکست

با ثبت مصرف لحظه ای ۵۷ هزار و ۹۷ مگاوات، رکورد تازه ای در تاریخ مصرف برق ایران ثبت شد. تا پیش از این هیچ گاه مصرف برق کشور به ۵۷ هزار مگاوات نرسیده بود.

به گزارش «فرصت امروز»، طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در هفته ای که گذشت، رکورد تاریخ مصرف برق ایران شکست. چهارشنبه (بیستم تیرماه 97) در ساعت 16 و 38 دقیقه با ثبت مصرف لحظه ای 57 هزار و 97 مگاوات، رکورد تازه ای در مصرف برق ایران ثبت شد. تا قبل از ثبت این رکورد تاریخی در روز چهارشنبه، بیشترین مصرف برق کشور در روز نوزدهم و یازدهم تیرماه امسال به ترتیب با ثبت 56 هزار و 801 مگاوات و همچنین 56 هزار و 672 مگاوات رقم خورده بود.

در واقع، در هفته ای که گذشت، در روزهای نوزدهم و بیستم تیرماه (سه شنبه و چهارشنبه) دوبار رکورد تاریخی مصرف برق کشور جابه جا شد و به نظر می رسد با وجود تأکید چندباره مسئولان، خبری از صرفه جویی 10 درصدی مصرف برق برای گذر از روزهای گرم تابستان امسال نیست.

با این حال، وزیر نیرو درباره خاموشی های اخیر و محدودیت تأمین برق در شبکه های سراسری گفت: همچنان انتظار داریم مردم در این شرایط حساس الگوی مصرف را هم در برق و هم در حوزه آب رعایت کنند تا با تکیه بر این شیوه های صحیح بتوانیم کار را مطلوب و شایسته به پیش بریم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی