جمعه, 22 تیر 1397 - 15:27

مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل گردشگری کلید خورد

آغاز به کار سامانه ثبت قراردادهای کار، اشتغال ۵۰ هزار بازاریاب در حوزه گردشگری و جذب بیش از ۴۰درصد مهارت آموزان به بازار کار از مهم ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار بود.

به گزارش ایسنا، این هفته در راستای اجرای طرح اشتغال روستایی، ظرفیت های اشتغال در ۴۹۰۰ روستای کانون مورد شناسایی قرار گفت.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با اعلام این خبر تاکید کرد اشتغال زایی با پرداخت وام پایدار نمی ماند و باید مداخلات توسعه ای در این باره انجام گیرد و از ریزش اشتغال جلوگیری شود.

طرح های اشتغال در بانک ها نمانند!

به گفته منصوری، پرداخت تسهیلات زمانی می تواند موضوعیت داشته باشد که در فرآیند تکمیل زنجیره کسب و کار متقاضیان و طرح ها نقش داشته باشد.

او همچنین تاکید کرد طرح های اشتغال روستایی نباید در بانک ها متوقف بمانند و تسهیل در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر برای متقاضیان و پرهیز از برخوردهای سلیقه ای در این زمینه از سوی برخی بانک ها را متذکر شد.

اداره روابط کار و جبران خدمت وزارت کار این هفته از راه اندازی سامانه جامع روابط کار و آغاز به کار آن از روز چهارشنبه خبر داد، البته به فاصله کمی آن را به هفته بعد موکول کرد و از کارگران و کارفرمایان خواست به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنند.

این سامانه که به شکل آزمایشی به اجرا درمی آید، در گام اول به منظور ثبت دادخواست ها و قراردادهای کار در تهران و چهار استان دیگر راه اندازی می شود.

امکان ثبت هرگونه شکایت و طرح دادخواست از سوی کارگران بدون مراجعه حضوری به مراجع حل اختلاف، شناسایی بنگاه های متخلف و مشکل دار، اطلاع از وضعیت بیکاری یا اشتغال نیروی کار و نظارت بر انعقاد قراردادهای کار از مهم ترین رویکردها و قابلیت های این سامانه به شمار می رود.

آنطور که اداره روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته، دلیل تاخیر در اجرای طرح و موکول شدن آن به هفته های آینده، عدم تعیین تعرفه ثبت نام از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده است.

در هفته ای که گذشت، ربیعی و مونسان تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه که مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل در حوزه گردشگری را فراهم می کند، قرار است ۵۰ هزار بازاریاب گردشگری را برای بازاریابی بسته های گردشگری در ۴۷۰۰ دفتر خدمات مسافرتی جهانگردی آموزش داده و به کار گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی