سه شنبه, 28 فروردين 1397 - 13:01

رییس‌ جمهور فرانسه / کمک انسان‌ دوستانه ۵۰ میلیون یورویی فوری برای سوریه

رییس جمهور فرانسه که شنبه این هفته در حمله موشکی به سوریه مشارکت داشت، اعلام کرد که فرانسه ۵۰ میلیون یورو کمک انسان دوستانه فوری برای سوریه تخصیص می دهد!

به گزارش مهر به نقل از رویترز، دوشنبه شب، رییس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون اعلام کرد که فرانسه به دنبال دیدار با سازمان های غیردولتی (ان جی او) ۵۰ میلیون یورو کمک انسان دوستانه فوری برای سوریه تخصیص می دهد!

ماکرون در حساب توییتر رسمی خود گفت: امروز بعد از ظهر من ان جی اوهایی که در زمین سوریه فعالیت می کنند را گرد هم آوردم. برای مواجهه با شرایط بحرانی انسانی، فرانسه یک برنامه کمک اضطراری ۵۰ میلیون یورویی خواهد داشت.

دفتر رییس جمهور فرانسه اعلام کرد، این کمک ها به ان جی اوها و نهادهای سازمان ملل که در خاک سوریه شامل دفتر امور انسان دوستانه سازمان ملل، تخصیص داده خواهد شد.

طبق اعلام سازمان ملل، حدود ۱۳ میلیون نفر شامل ۶ میلیون کودک، در سوریه به علت جنگ خانمان سوز ۷ ساله که میلیون ها نفر را آواره کرده است، نیازمند کمک هی انسان دوستانه هستند.

سازمان ملل روز پنج شنبه اعلام کرده بود امیدوار است بتواند حداقل به ۱۰۰۰۰۰ سوری، کمک کند. این افراد چندماه است که با پایان جنگ چندین ساله، در حومه قوطه شرقی که در دست شورشیان بود، ناامیدانه منتظر کمک هستند.

سیاست یک بام و دو هوای ماکرون برای کمک انسان دوستانه به سوریه در حالی است که وی به همراه نخست وزیر انگلستان و به رهبری دونالد ترامپ، صبح روز شنبه یک حمله موشکی به سوریه را تدارک دیدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی