سه شنبه, 28 فروردين 1397 - 15:31

زاکربرگ تأیید کرد / فیس بوک اطلاعات کاربران ثبت نام نکرده را هم در اختیار دارد

اگر تصور می کنید کار هوشمندانه ای کرده اید که هرگز در فیس بوک ثبت نام نکرده اید و به این ترتیب هیچ اطلاعاتی از شما در این شبکه اجتماعی وجود ندارد، این خبر برایتان چندان خوشایند نخواهد بود.

به گزارش دیجیاتو، در پی رسوایی اخیر فیس بوک به واسطه کمپانی کمبریج آنالیتیکا که منجر به لو رفتن اطلاعات بیش از 87 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی شد، مارک زاکربرگ در مقابل اعضای کنگره حاضر شد و به برخی سؤالات نمایندگان پاسخ داد. مدیرعامل این شبکه اجتماعی اظهار کرده که فیس بوک حتی کاربران اینترنت را که هرگز در این شبکه اجتماعی ثبت نام نکرده اند، ردیابی می کند.

این اظهارات زاکربرگ پس از آن اعلام شد که در جلسه پرسش و پاسخ، «بن لوخان» یکی از نمایندگان از زاکربرگ در این مورد سؤال کرد. مدیرعامل شبکه اجتماعی مذکور نیز این گونه اعلام کرد که هدف از انجام این کار دلایل امنیتی است.

با این حال کاربران ثبت نام نکرده، در واقع نمی دانند که چه اطلاعاتی از آنها در فیس بوک ثبت شده است. این موضوع قانون گذاران کنگره آمریکا را بیش از پیش نگران کرده و ممکن است اقدام به تهیه پیش نویس قوانینی برای اعمال محدودیت بر اپ و سایر بخش های فیس بوک کنند.

لوخان همچنین به این موضوع اشاره کرده که افرادی که در فیس بوک ثبت نام نکرده اند، مجبور هستند برای دریافتن اینکه شبکه اجتماعی مورد بحث چه اطلاعاتی از آنها در اختیار دارد، در آن ثبت نام کنند. او در این مورد اعلام کرده: «ما باید این مشکل را حل کنیم».

فیس بوک در این مورد ادعا کرده که قصد نداشته روشی را توسعه دهد که به واسطه آن کاربران ثبت نام نکرده بتوانند در مورد داده هایشان در فیس بوک اطلاع کسب کنند. به همین دلیل کاربران برای یافتن این موضوع مجبور به ثبت نام هستند.

علاوه بر سیاستمداران، مدافعان حریم خصوصی هم به گفته های زاکربرگ واکنش نشان داده اند. «کریس کالابرِس»، معاون ارشد سیاست ها در مرکز دموکراسی و فناوری در این مورد اعلام کرده فیس بوک باید این موضوع را که با همه این اطلاعات چه کار می کند روشن کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی