سه شنبه, 28 فروردين 1397 - 14:46

10 توصیه از الکسیس اوهانیان

الکسیس اوهانیان کارآفرینی جوان و موسس شبکه اجتماعی ردیت است. همچنین او یک نویسنده مطرح محسوب می شود که کتاب های وی از محبوبیت خاصی برخوردار است. همچینن این کارآفرین 33 ساله در سال 2016 با تنیسور مطرح سرنا ویلیامز ازدواج کرد که نتیجه آن یک دختر است.

بدون شک آقای اوهانیان توانسته است به موفقیت دست پیدا کند به همین خاطر در این مقاله قصد بررسی 10 توصیه برتر وی برای رشد و پیشرفت را داریم.

1- در زمان تحصیل شغلی برای خود بیابید

در واقع وی از جمله مخالفان این موضوع است که تنها با تکیه بر تحصیلات آینده خود را شکل دهید. وی در دوران دبیرستان کارهای متعددی را نظیر کار در یک پیتزافروشی تجربه کرده است. وی در این رابطه عقیده دارد که نخستین تجربه های رفتار با مشتری را از این طریق آموخته که بدون شک در هیچ کتابی نمی توانست به این خوبی با آن مواجه شود.

وی تقریبا در تمامی مصاحبه های خود اعلام کرده درس هایی که او در آن زمان از طریق ارتباط با افراد مختلف به دست آورده است تجربه ای ناب از نحوه خدمت رسانی به مشتری بوده است که هنوز هم از آن برای بهبود کار خود استفاده می کند.

2- شرایط خود را به بهانه ای برای عدم پیشرفت تبدیل نکنید

به عقیده آقای اوهانیان، نباید همواره منتظر اتفاقی ویژه برای اعمال تغییرات در خود باشید. ایده تبدیل شدن به یک کارآفرین تحت شرایطی برای او به وجود آمد که تقریبا کارهای خود را برای وکیل شدن انجام داده بود. به همین خاطر در هر مرحله ای از زندگی خود که احساس کردید در مسیر دلخواه قرار ندارید، می توانید تغییرات مورد نظر را اعمال کنید و خود را مقید به شرایط و اتفاقی خاص ندانید.

مطلب مرتبط:6 توصیه ایلان ماسک برای افزایش بازدهی

3- کسب درآمد میلیونی در سنین پایین امری غیرممکن نیست

وی در 23 سالگی موفق شد به ثروتی میلیونی دست پیدا کند. این امر در حالی بود که اطرافیان وی رویاهای او را باور نداشتند و بابت این بلندپروازی حتی مورد تمسخر نیز قرار می گرفته است. جالب است بدانید وی بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه ویرجینیا ردیت را تاسیس کرد. با رشد چشمگیر آن توانست شروعی چشمگیر را در مسیر کسب ثروت تجربه کند.

4- ایده اولیه خود را به سادگی رها نکنید

برای بسیاری از افراد نخستین اقدامات همواره جنبه کسب تجربه داشته و آن را چندان جدی تلقی نمی کنند. همین امر هم باعث می شود تا زمان زیادی را از دست بدهید و مسیر موفقیت آنها بیش از حد طولانی شود. به عقیده موسس شبکه اجتماعی ردیت، همواره باید به اندیشه های خام خود بها داده و شرایط را برای بهبود آن فراهم آورید. جالب است بدانید که او تنها با یک ایده که در نهایت موفق شد آن را عملی سازد، توانست به این سطح از موفقیت دست پیدا کند.

5- شروعی ساده داشته باشید

ردیت تنها در مدت کمتر از سه هفته طراحی شد. اگرچه الکسیس اوهانیان زمان به مراتب بیشتری را صرف تکمیل ایده خود کرد، با این حال وی برای شروع کار خود وسواس زیادی به خرج نداده و باور داشته است که در نسخه های بعدی خود ایرادات احتمالی را برطرف خواهد کرد. همین امر منجر به این شد تا مهم ترین دارایی یک کارآفرین را که زمان است از دست نداده و در شرایطی وارد بازار شود که ایده او هنوز منحصر به فرد و جذاب بوده است.

6- از انجام کارهای جدید ترسی نداشته باشید

بدون شک انجام کاری تکراری نمی تواند برای شما موفقیت بسیاری را به همراه داشته باشد. به همین خاطر بسیار ضروری است تا شهامت انجام کارهای جدید را در خود تقویت کنید. وی در شرایطی اقدام به نویسندگی کرد که به عنوان کارآفرینی موفق مطرح شده و ضرورتی برای انجام کاری جدید وجود نداشته است. درواقع در صورتی که وی نمی توانست در زمینه نویسندگی موفقیتی را کسب کند، این احتمال وجود داشت که شایستگی های وی زیر سوال برود. با این حال وی همواره شهامت انجام کارهای جدید را داشته و توانست کتاب معروف خود با عنوان «چگونه قرن 21 به جای مدیریت ساخته خواهد شد» را به چاپ برساند.

7- تشکیل خانواده مانع پیشرفت شما نخواهد شد

وی همواره تاکید کرده است که ازدواج با قهرمان شماره یک تنیس جهان، بهترین تصمیم زندگی او بوده و باعث شده است تا با انگیزه ای مضاعف اقدامات خود را پیگیری کند. همچنین وی به تازگی صاجب فرزند شده است و آن را هدیه خداوند به زندگی خود می داند. در همین راستا وی توصیه می کند که کارآفرینان در کنار تمرکز روی موفقیت در کار خود، زندگی شخصی مناسبی را نیز ایجاد کنند و این دو را امری جدا از یکدیگر تصور نکنند.

8- از رها کردن موقعیت فعلی خود واهمه نداشته باشید

تحت بسیاری از شرایط ممکن است شما در شرایط مطلوب برای ادامه کار خود قرار نداشته باشید. تحت این شرایط لازم است صداقت کافی را با خود داشته و در صورتی که افق های روشنی را در آینده حس نمی کنید، اقدام به تغییر کار خود کنید. آقای اوهانیان نیز تنها به انجام یک کار بسنده نکرده و تا به الان اقدامات متعددی را صورت داده است. در نهایت شما به وضعیت ایده آل خود در میان این جست وجو ها دست پیدا خواهید کرد. در این رابطه تنها دیگران مقصر نبوده و ممکن است سطح پایین مهارتی افراد باعث بروز مشکلات شود. به همین خاطر ضروری است تا فعالیت خود را در جایی کوچک تر ادامه داده و با بهبود خود بار دیگر به موقعیت فعلی بازگردید. تحت این شرایط می توانید به پیشرفت در کار خود امیدوار باشید.

9- به سلامت جسم و روح خود اهمیت دهید

به عقیده وی، کارآفرینان باید به سلامت روح و جسم خود توجه کافی نشان دهند. اغلب مدیران به علت حجم کاری که دارند، در درازمدت با مشکلات بسیاری مواجه می شوند و به همین خاطر بهتر است تا در این رابطه پیشگیری های لازم را صورت دهید. همچنین وی امتیاز شبکه اجتماعی ردیت را در کاربردهای گوناگون آن حتی در حوزه سلامت می داند. جالب است بدانید طی سالیان گذشته چندین مبتلا به افسردگی موفق شدند با کمک این شبکه بهبود یابند که در این رابطه یافتن دوست های جدید و گفت وگو با آنها نقش محوری را ایفا کرده است. به همین خاطر از شبکه های اجتماعی می توان برای انجام کارهای مهم نیز استفاده های سودمندی داشت.

مطلب مرتبط:توصیه مدیرعاملZipRecruiterبه کارآفرینان

10- در جایی متوقف نشوید

الکسیس اوهانیان همواره در سخنرانی های خود از طرح های آینده اش سخن می گوید. در واقع وی عقیده دارد که هیچ گاه نباید برای خود جایگاه خاصی را متصور شد. علت اصلی آن هم این است که در هر حوزه ای از کسب و کار شما با رقبایی مواجه خواهید بود که توقف شما بدون شک باعث ایجاد فضا برای اقدامات بیشتر آنها می شود. به همین خاطر همواره اهدافی را برای خود متصور شوید و در مسیر خود توقف نداشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی