سه شنبه, 21 فروردين 1397 - 17:31

تغییر برنامه حراج سکه در بانک کارگشایی / سکه ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد

با دستور بانک مرکزی از این پس حراج سکه فقط در روزهای زوج برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران و براساس اعلام بانک مرکزی، حراج روزانه سکه متوقف شد و طبق روال قبل، حراج سکه از این پس فقط در روزهای زوج برگزار می شود.

همچنین قیمت سکه تمام که روز دوشنبه در پی نوسانات دلار تا مرز 2میلیون تومان پیش رفته بود، با اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار روز سه شنبه با افت ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته قیمت سکه تمام افزایش یافت، تا جایی که تا مرز 2 میلیون تومان هم پیش رفت که دلیل آن از سوی دست اندرکاران بازار افزایش تقاضای خرید و افزایش نرخ دلار عنوان شد. نهایتا دوشنبه شب معاون اول رئیس جمهور در پایان جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت برای مدیریت بازار ارز اعلام کرد که تصمیم بر این شده که دلار تک نرخی شود و همه آن را با قیمت ۴۲۰۰ تومان خرید و فروش کنند.

با توجه به اینکه قیمت ارز و تصمیمات آن مستقیم روی بازار سکه و طلا تأثیر دارد، به تبع این تصمیم دولت برای بازار ارز، انتظار می رود که بازار طلا هم دچار تغییر و تحولاتی شود که به گفته دست اندرکاران این بخش، بازار طلا صبح سه شنبه با کاهش قیمت کار خود را آغاز کرد؛ به گونه ای که سکه تمام طرح جدید ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت یافته است.

محمد کشتی آرای عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: سه شنبه پس از تک نرخی شدن ارز و کاهش آن تا قیمت ۴۲۰۰ تومان، قیمت سکه تمام ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده و نیم سکه نیز حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزان شده است.

به گفته وی، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۵ هزار تومان ارزان شده است.

کشتی آرای توضیح داد: در حال حاضر هنوز بازار طلا آنچنان که باید شفاف نیست، چراکه داد و ستدها در شهرستان ها هنوز شروع نشده و باید بعد از شروع شدن داد و ستدهای کشور در بازار طلا دید چه اتفاقاتی می افتد، اما در کل با تک نرخی شدن دلار، قیمت سکه و طلا روند کاهشی را از سر گرفته است. همچنین در بازار ارز همچنان قیمتی برای خرید و فروش وجود ندارد و باید مقداری زمان بگذرد تا ببینیم بازار به کدام سمت می رود اما در کل به آینده بازار خوش بین هستیم.

وی در پایان به مردم توصیه کرد در شرایط التهاب بازار دست به خرید و فروش نزنند و هیجانی درباره سرمایه گذاری های خود تصمیم نگیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی