سه شنبه, 17 بهمن 1396 - 11:22

اندروید نوقا محبوب ‌ترین نسخه سیستم عامل گوشی ‌های هوشمند شناخته شد

سیستم عامل اندروید نوقا (نسخه ۷.۰) محبوب ترین و پرطرفدارترین نسخه سیستم عامل گوشی های هوشمند شناخته شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت theverge، پورتال توسعه دهنده گوگل به تازگی گزارش و آماری از استقبال و دانلود نسخه های مختلف سیستم های عامل اندروید و گوشی های همراه منتشر کرده است که نشان می دهد نسخه اندروید نوقا (اندروید ۷.۰ ) در صدر فهرست پرطرفدارترین نسخه سیستم عامل گوشی های هوشمند در جهان جای گرفته است چراکه نسخه های ۷.۰ و ۷.۱ نوقا در ۲۸.۵ درصد از دستگاه ها دانلود، نصب و استفاده شده است.

این نسخه از اندروید برای نخستین بار در مارس ۲۰۱۶ میلادی معرفی و عرضه شد. سیستم عامل اندروید مارشمالو (نسخه ۶.۰ ) که در سال ۲۰۱۵ معرفی و به روزرسانی شد، در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است و طبق آمار، ۲۸.۱ درصد از دستگاه های الکترونیکی و گوشی های هوشمند از این نسخه دانلود و استفاده کرده اند.

جالب است بدانید جدیدترین نسخه این سیستم عامل یعنی اندروید اوریو (نسخه ۸.۰ ) تاکنون تنها در ۱.۱ درصد از گوشی های هوشمند دانلود و استفاده شده است البته به این دلیل که هنوز به روزرسانی آن برای بسیاری از دستگاه ها و گوشی های هوشمند ارائه و منتشر نشده است و انتظار می رود با انتشار به روزرسانی توسط شرکت های سازنده گوشی و غول های تکنولوژی، میزان دانلود و استفاده کاربران از این نسخه نیز افزایش یابد.

گوگل اندروید اوریو را در ماه اوت سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی همزمان با پدیده خورشید گرفتگی آمریکا رونمایی کرد. یکی از مشکلاتی که کاربران با گوشی های سیستم عامل اندروید همواره از آن گله و شکایت داشته اند، آن بوده که گوشی هایشان پس از انجام به روزرسانی با مشکلاتی نظیر هنگ کردن مواجه می شود اما اندروید نوقا با کمترین میزان شکایت کاربران، تقریبا نزدیک صفر درصد، بهترین، بی دردسرترین و محبوب ترین نسخه سیستم عامل اندروید از سوی کاربران شناخته شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی