دوشنبه, 16 بهمن 1396 - 11:54

مایکروسافت آفیس ۲۰۱۹ تنها برای کاربران ویندوز ۱۰

برنامه مایکروسافت آفیس ۲۰۱۹ تنها برای کاربران رایانه هایی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ عرضه شده و قابل استفاده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت وی تری، شرکت مایکروسافت در بیانیه ای اعلام کرده است که تنها کاربران رایانه های ویندوز ۱۰ قادر خواهند بود از نسخه جدید و به روزرسانی برنامه های آفیس ۲۰۱۹ بهره مند شده و استفاده کنند.

به نظر می رسد شرکت مایکروسافت قصد دارد از این روش تعداد زیادی از کاربران رایانه را به سمت و سوی دانلود و نصب نسخه های جدیدتر سیستم عامل ویندوز همچون ویندوز ۱۰ سوق دهد و به همین دلیل هم کاربران نسخه های قدیمی تر همچون ویندوز ۸ و ۷ نمی توانند از قابلیت ها و امکانات جدید موجود در نرم افزار آفیس ۲۰۱۹ استفاده کنند.

این طور که به نظر می رسد این غول تکنولوژی از سرعت مهاجرت به سمت ویندوز ۱۰ تاکنون رضایت کافی نداشته است و حالا تصمیم گرفته با این ترفند کاربران را به نصب سیستم عامل ویندوز ۱۰ وادار و ترغیب کند.

البته راهکار دیگری هم برای آن دسته از کاربرانی که همچنان از نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده می کنند، وجود دارد و آن هم بهره مندی از خدمات کلود آفیس یا آفیس ۳۶۰ خواهد بود. البته تحلیلگران بسیاری براین باورند که حجم زیادی از کاربران رایانه به دلیل آنکه کارفرمایانشان علاقه ای به نصب ویندوز ۱۰ نشان نداده اند و در این مورد کارمندان تصمیم گیرنده نیستند، همچنان از ویندوزهای قدیمی استفاده می کنند، در غیر این صورت شمار زیادی از کاربران خانگی از نسخه جدید سیستم عامل ویندوز یعنی ویندوز ۱۰ استفاده می کنند.

البته به تازگی گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که تعداد کاربران ویندوز ۱۰ شاهد یک رشد و افزایش ۱.۰۹ درصدی بوده است، به گونه ای که از ۴۱.۶۹ درصد در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ به ۴۲.۷۸ درصد در ژانویه سال ۲۰۱۸رسیده است. این بدان معناست که کاربران ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ سبقت و پیشی گرفته اند. برنامه کاربردی مایکروسافت آفیس ۲۰۱۹ قرار است در نیمه دوم سال جاری میلادی ۲۰۱۸ عرضه و روانه بازار شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی