یکشنبه, 12 آذر 1396 - 11:33

رشد ۸۰ درصدی فروش شیائومی با وجود صدرنشینی سامسونگ و اپل

شیائومی در سه ماهه  سوم سال ۲۰۱۷ به لطف فروش بالا در بازار هند نسبت به سال گذشته ۸۰درصد افزایش فروش داشته است.

به گزارش زومیت، بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط مؤسسه  تحقیقاتی گارتنر، فروش جهانی گوشی هوشمند در سه ماهه  سوم سال ۲۰۱۷ 3 درصد نسبت به دوره  مشابه در سال گذشته افزایش داشته و به ۳۸۳ میلیون دستگاه رسیده است.

پنج تولیدکننده  برتر همگی به افزایش فروش دورقمی دست پیدا کردند، جز اپل که رشد ۵.۷ درصدی داشت. سامسونگ در سه ماهه  سوم سال ۲۰۱۷ در فروش گوشی  به رشدی ۱۹.۳ درصدی دست یافت.

به گفته  انشول گوپتا، مدیر بخش تحقیقات گارتنر، غول کره ای دنیای فناوری، با عرضه  گوشی های هوشمند اس ۸، اس ۸ پلاس و نوت ۸ به کوران رقابت با تولیدکنندگان چینی برگشت و عملکرد خوبی در سه ماهه  سوم به ثبت رساند.

گوپتا خاطرنشان کرد آخرین باری که سامسونگ رشد فروش دورقمی  تجربه کرده بود به سه ماهه  چهارم سال ۲۰۱۵ برمی گردد.

بیشترین افزایش فروش متعلق است به کمپانی شیائومی که ۸۰ درصد رشد در این سه ماهه به ثبت رسانده است. این رشد بیش از پیش مربوط است به فروش شیائومی در خارج از چین؛ جایی که هوآوی، اوپو و ویوو رقبای این شرکت هستند.

بخش اعظم رشد شیائومی مربوط به فروش این شرکت در هند است. فروش این شرکت در آمریکای لاتین و روسیه نیز دستخوش افزایش شده است. اوپو، هوآوی، ویوو و شیائومی به دلیل ارائه  گوشی  مقرون به صرفه با تأکید بر ویژگی هایی مانند 4G و دوربین باکیفیت، موفق شده اند در بازارهای نوظهور مورد استقبال قرار بگیرند. در بخش گوشی های پرچم دار، تولیدکنندگانی که بیشترین افزایش فروش را در سه ماهه  سوم داشتند به ترتیب سامسونگ، اپل، هوآوی، اوپو و شیائومی بودند.

گوپتا گفت پرچم دارهای جدید اپل که اواخر سه ماهه  سوم معرفی شدند، خرید گوشی هوشمند را تا سه ماهه  چهارم به تأخیر انداختند و بنابراین در سه ماهه  چهارم و تعطیلات سال نو احتمالا فروش گوشی های هوشمند شتاب بیشتری خواهد گرفت. به گفته  گوپتا، گارتنر پیش بینی می کند تا پایان سال ۲۰۱۷ فروش گوشی  هوشمند مجموعا به ۱.۵۷ میلیارد دستگاه برسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی