یکشنبه, 12 آذر 1396 - 10:49

صادرات بیش از ۱۱۸ میلیون دلار طلای سرخ

نایب رئیس شورای ملی زعفران از پایان فصل برداشت طلای سرخ و کاهش ۱۵ درصدی قیمت ها خبر داد و گفت تا پایان مهرماه امسال بیش از ۱۱۸میلیون دلار زعفران از کشور صادر شده است.

غلامرضا میری در گفت وگو با مهر از پایان فصل برداشت زعفران در کشور خبر داد و گفت: به همین دلیل قیمت انواع طلای سرخ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و در حال حاضر حداقل قیمت زعفران ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر قیمت آن ۴میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

وی درباره میزان تولید زعفران در سال جاری نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است آمارهایی که در این زمینه ارائه می شود متفاوت باشد، بهتر است وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید در این زمینه اظهارنظر کند. 

نایب رئیس شورای ملی زعفران همچنین از افزایش صادرات این محصول در هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: تا پایان مهرماه امسال صادرات طلای سرخ بین ۲۵ تا ۲۶ درصد افزایش داشته است.

به گفته میری، براساس آمار گمرک  تا پایان مهرماه ۹۵، ۶۰ تن و ۲۱۳ کیلوگرم زعفران به ارزش ۸۶میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از خراسان رضوی صادر شده که این عدد در مدت مشابه سال جاری به ۸۴تن و ۱۷۲ کیلوگرم  به ارزش ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد صادرات کشور مربوط به استان خراسان رضوی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی