چهارشنبه, 08 آذر 1396 - 12:01

همراه اول / تلاش می کنیم حامی اول علم و فناوری باشیم

قائم مقام مدیرعامل همراه اول از رویکرد این اپراتور در توجه ویژه به علم، فناوری و نوآوری خبر داد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، نشست خبری جایزه مصطفی (ص) روز سه شنبه ۷ آذرماه با حضور دکتر حمیدرضا نیکوفر قائم مقام مدیرعامل همراه اول، دکتر حسن ظهور رئیس کارگروه علمی، دکتر حمیدرضا ربیعی رئیس کارگروه علم و فناوری و مهندس مهدی صفاری نیا دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی (ص) در پژوهشکده علم و فرهنگ برگزار شد.

در این نشست خبری قائم مقام همراه اول با اشاره به تجلیل از دانشمندان برجسته جهان در این جایزه، گفت: در راستای تجلیل از دانشمندان برجسته و زمینه سازی همکاری و توسعه علمی در جهان، جایزه مصطفی (ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می شود.

نیکوفر ضمن بیان اینکه شناسایی و قدردانی از دانشمندان جامعه اسلامی و جامعه بشری کاری ارزشمند است، گفت: دبیرخانه این جایزه با رویکرد سنت حسنه وقف در توسعه علم و فناوری فعالیت دارد و امیدواریم که این جایزه به برکت نام مبارک و برگزیده پیامبر گرامی اسلام، از جایگاه و درخشش روزافزونی برخوردار شود. همراه اول در راستای مسئولیت اجتماعی خود و به نمایندگی بیش از ۵۰ میلیون مشترک خود در این وقف مبارک که یک وقف علمی و فناوری است، توفیق مشارکت یافته و به جمع واقفان خادم المصطفی پیوسته است.

قائم مقام مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای چهارگانه این جایزه است، گفت: فناوری ICT یکی از فناوری های عام و تاثیرگذار بر تمام شئون زندگی بشری است و همراه اول به عنوان «همراهی هوشمند برای فردایی بهتر» در سالیان اخیر توجه ویژه ای به علم، فناوری، دانشگاه و مراکز تحقیقاتی داشته است.

وی ادامه داد: هم اکنون همراه اول با چهار دانشگاه صنعتی شریف، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و شیراز شرکت مشترک دانش بنیان که نقش شتاب دهنده برای توسعه نوآوری را برعهده دارند، تاسیس کرده است.

همچنین با دانشگاه های صنعتی شریف و تربیت مدرس در حوزه های 5G، NFV و IoT  فعالیت های پژوهشی انجام می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی