سه شنبه, 07 آذر 1396 - 12:12

ایلان ماسک یک بار دیگر خطرات بالقوه روبات ها را گوشزد کرد / این روبات های خطرناک

از زمانی که بوستون داینامیکس ویدئوهایی از سگ روباتیک SpotMini و روبات دیگری به نام اطلس را که مثل پارکور کارها پشتک می زند منتشر کرد، بار دیگر به ما یادآوری شده که روبات ها زودتر از آنچه انتظار داریم در حال پیشرفت هستند و احتمالا خیلی زود به جزئی مهم در زندگی مردم تبدیل خواهند شد.

با انتشار این ویدئوها، ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی های تسلا و اسپیس اکس یک بار دیگر لازم دیده تا خطر پیشرفت غیر قابل کنترل هوش مصنوعی و روبات ها را گوشزد کند.

به گزارش دیجیاتو، وی به تازگی و پس از مشاهده ویدئوی پشتک زدن روبات بوستون داینامیکس در حساب توییتری خود نوشته است: «این چیزی نیست. تا چند سال دیگر، این روبات به قدری سریع حرکت می کنند که برای مشاهده اش به یک بارقه نور نیاز دارید. خواب های خوش ببینید.»

ماسک علاوه بر پافشاری بر شناخت خطرات هوش مصنوعی و روبات ها، بارها از سیاستمداران خواسته تا پیش از آنکه دیر شود، روند رگولاتوری آنها را آغاز کنند. نکته مهم این است که به زعم ایلان ماسک، عصر روبات هایی که با سرعت نور حرکت می کنند چندان دور نیست.

از طرف دیگر، اشخاصی مانند رئیس واحد مهندسی گوگل هم با بیان این موضوع که بشر تا سال 2030 به گونه ای هیبریدی از روبات و انسان تبدیل می شود، به نگرانی ها دامن می زند. در هر حال، به نظر می رسد که مدیرعامل تسلا به عنوان یکی از برترین فعالان حوزه تکنولوژی، نگرانی های درستی دارد که شاید اگر به آنها رسیدگی نشود، تا چند ده سال دیگر از تعللی که به خرج دادیم پشیمان خواهیم شد.

دیدگاه‌ها  

0 #1 محمد 1396-09-07 19:48
اگر قوانین جهانی محدود کننده ای برای ساخت و توسعه رباتیک وضع نشه عواقب خطرناک و جدی میتونه داشته باشه. فهم این موضوع سخت نیست اما وضع قوانینی که همه کشورها از اون تبعیت کنند مستلزم تغییرات سیاسی اساسی در سطح همه کشورهای جهان هست که حداقل در حال حاضر با شرایط موجود امید به این قضیه کم هست.
ارسال پاسخ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی