یکشنبه, 05 آذر 1396 - 07:00

در «جمعه سیاه» ثروت جف بزوس مدیرعامل آمازون از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد / مرد 100 میلیارد دلاری

به تازگی بلومبرگ نگاهی به ثروت خالص جف بزوس، مدیرعامل آمازون انداخته و دریافته که برای نخستین بار ثروت وی از رقم 100 میلیارد دلار فراتر رفته است. همان طور که قبلا در دیجیاتو خواندید بزوس چندی پیش عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را از آن خود کرد و بیل گیتس، مدیرعامل اسبق مایکروسافت و هم بنیانگذار این شرکت را پشت سر گذاشت.

به گزارش دیجیاتو، اما ثروت این فرد از آن جهت مرتبا در حال افزایش است که سهام آمازون در سال جاری میلادی روندی صعودی به خود گرفت و اوضاع خوبی را پشت سر گذاشت. گفته می شود افزایش کم سابقه سهام آمازون در جریان بلک فرایدی (حراج بزرگ فروشگاه های سرتاسر دنیا) یکی از دلایل اصلی عبور ثروت بزوس از مرز 100میلیارد دلار است.

محض اطلاع شما باید بگوییم که طبق برآوردهای صورت گرفته توسط یکی از موسسات مالی و آماری آمریکا، بزرگ ترین فروشگاه آنلاین دنیا یعنی آمازون روز گذشته بالغ بر نیمی از کلیه اجناس به فروش رفته در فضای آنلاین را به خود اختصاص داده است.

اما بزوس به رغم آنکه درآمد بالایی دارد هزینه هایش نیز با آدم های معمولی فرق می کنند و سالانه بخش زیادی از ثروت خود را در حوزه های مختلف خرج می کند. وی در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار از ثروتش را صرف خرید امتیاز نشریه واشنگتن پست کرد و سالانه یک میلیارد دلار را هم به پیشبرد برنامه های شرکت فضایی بلواوریجین و ساخت راکت هایش تخصیص می دهد.

وقتی حرف از این اعداد و رقم ها به میان می آید بسیاری دوست دارند بدانند که سهم بزوس در امور خیریه چقدر است و چه میزان از ثروتش را صرف امور خیرخواهانه می کند؟ جالب اینکه خود او هم دوست دارد به چشم انداز روشن تری در خصوص این دست فعالیت هایش دست پیدا کند و به همین خاطر چند ماه پیش از مخاطبانش در توییتر درخواست همفکری کرد تا او را برای انجام اموری که فوریت بیشتری دارند و همزمان اثرات شان دراز مدت است یاری کنند.

طبق گفته او تا همین حالا حدودا 50 هزار پاسخ برای وی ارسال شده و این روند همچنان ادامه دارد. اما برای آنکه درک بهتری از ثروت وی داشته باشید می توانید اینطور تصور کنید که اگر دارایی وی را بین تمام ۴۷۷۴۲ نفری که به توییت وی پاسخ داده اند به صورت مساوی تقسیم کنید آنگاه ۲.۱ میلیون دلار نصیب هر کدام شان می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی