شنبه, 04 آذر 1396 - 08:24

معاون وزیر راه / همدان محور تردد ریلی غرب کشور به پایتخت می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت با توجه به احداث راه آهن تهران - همدان و همدان- سنندج، در آینده نزدیک همدان به عنوان بارانداز و محور تردد اصلی ریلی غرب کشور به پایتخت متصل می شود.

خیرالله خادمی در بازدید از روند اجرای طرح های زیرساختی همدان بر آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه راه آهن فامنین تأکید کرد و افزود: هفته گذشته مناقصه پیمانکار این ایستگاه و ایستگاه غرق آباد با شرکت بیش از 50 پیمانکار انجام شد و پس از اتمام تشریفات مناقصه، پیمانکار نسبت به تجهیز کارگاه و شروع عملیات اجرایی طی دو هفته آینده اقدام می کند.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه استان همدان با 9 استان همجوار خود فاصله ای حدود سه ساعت دارد، ادامه داد: این موضوع می تواند در راستای توسعه و اعتلای اقتصادی استان همدان نقش فزاینده ای داشته باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز در این بازدید گفت: احداث ایستگاه راه آهن فامنین طبق دستور مستقیم وزیر راه و شهرسازی باید اوایل سال آغاز می شد که در انجام آن تعلل صورت گرفته است.

امیر خجسته با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت این راه آهن باید تعیین تکلیف شده و به ما برنامه زمانبندی داده شود، افزود: در یک سال اخیر تکمیل برخی طرح های زیرساختی و مواصلاتی استان همدان به صورت نیمه تعطیل درآمده است.

وی گفت: عملیات اجرایی طرح ها در صورتی که پیگیری مداوم نشود به دست فراموشی سپرده می شود. خط آهن همدان-تهران به طول 267کیلومتری یکی از طرح های مهم کشور است که پس از سال ها توقف عملیات اجرایی، در دولت تدبیر و امید محقق شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی