شنبه, 04 آذر 1396 - 12:00

مدیرعامل ۶۱ ساله سازمان HP از سمت خود کناره گیری می کند

مگ وایتمن (Meg Whitman)، مدیرعامل سازمان هیولت پاکارد (HPE) قرار است از 12بهمن ماه سال جاری این سمت را ترک کند و مدیر تقریبا ناشناس این سازمان، آنتونیو نری عهده دار سمت مذکور شود. 

به گزارش دیجیاتو، به دنبال این خبر تنها پس از چند ساعت ارزش سهام سازمان هیولت پاکارد بیش از 6 درصد افت کرد. وایتمن در پی این خبر با اشاره به موفقیت های سازمان هیولت پاکارد اعلام کرد: «اکنون بهترین زمان برای آنتونیو، به عنوان یک رهبر از نسل جدید است که کنترل سازمان را به دست بگیرد.»

او همچنین افزوده که کاملا اطمینان دارد مدیریت جدید می تواند سازمان را توسعه و رشد دهد. لازم به ذکر است که وایتمن در حالی کمپانی مذکور را ترک می کند که نسبت به سال 2011 که سکان هدایت آن را به دست گرفت، تغییرات عمده ای را در راستای ساده تر کردن ساختار این سازمان ایجاد کرده است. از آن جمله می توان به فروش بخشی از کسب و کار مرتبط با چین اشاره کرد.

لازم به یادآوری است که وایتمن که در رشته MBA تحصیل کرده، پیشتر مدیرعامل eBay بود. همچنین پیش از این به عنوان یکی از گزینه های سمت مدیرعاملی اوبر مطرح شده بود که البته این سمت به مدیر سرشناس ایرانی الاصل، دارا خسروشاهی رسید.

وایتمن در نهایت اعلام کرده: «من احتمالا تنها مدیر آمریکایی هستم که علاقه دارد کارهای مهم تر را ترک کند و به دنبال کارهای کوچک تر برود. این مسئله به من شانس ارتباط بیشتر با مشتریان را می دهد.» او اعلام کرده که قصد خروج کامل از سازمان هیولت پاکارد را ندارد، زیرا هنوز کارهای بسیاری برای انجام دادن در این سازمان دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی