سه شنبه, 23 آبان 1396 - 11:22

کوالکام پیشنهاد ۱۰۳ میلیارد دلاری برودکام را رد می کند

براساس گزارش منابعی که نخواسته اند نام آنها فاش شود، کوالکام قصد دارد پیشنهاد جدید برودکام برای خرید این شرکت را نیز رد کند.

به گزارش زومیت، منابع آگاه اعلام کردند که کوالکام، شرکت تولیدکننده تراشه موبایل، خود را برای رد پیشنهاد ۱۰۳ میلیارد دلاری رقیب خود یعنی برودکام آماده می کند. گزارش ها حاکی از این هستند که مدیران کوالکام به زودی جلسه اضطراری برای تصمیم گیری راهبردی در خصوص پیشنهاد برودکام تشکیل خواهند داد. تشکیل این جلسه نشان دهنده این است که کوالکام رقم پیشنهادی مذکور را ناکافی می داند و قصد دارد هرچه سریع تر آن را رد کند؛ هرچند به گفته منابع آگاه ممکن است آماده کردن جوابیه کامل جهت ارائه به برودکام چند روز طول بکشد.

مدیرعامل کوالکام، استیون مولنکوف، طی چند روز اخیر بازخوردهایی از سهامداران این شرکت دریافت کرده و معتقد است ۷۰ دلار بابت هر سهم، سبک شمردن ارزش شرکت است و مورد موافقت قرار نخواهد گرفت.

هاک تان، مدیرعامل برودکام که پیش تر اعلام کرده بود مقر شرکت خود را از سنگاپور به آمریکا منتقل خواهد کرد، اعلام کرده است که آماده هرگونه کشمکش بر سر تصاحب کوالکام است. براساس گزارش منابع آگاه، برودکام نقشه هایی برای عوض کردن نظر سهامداران کوالکام دارد.

همچنین برودکام احتمال افزایش رقم پیشنهادی خود را از طریق تأمین مالی از محل استقراض مطرح کرده است، اما هنوز مشخص نیست چه زمان آنها این اقدام را صورت می دهند.

منابع مذکور نخواسته اند که نام آنها فاش شود؛ زیرا اطلاعات فوق محرمانه هستند. کوالکام و برودکام نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند.

کوالکام شرکت ساخت تراشه موبایل است و اخیراً نیز با اپل درگیر پرونده نقض پتنت شده است. این شرکت پیش تر پیشنهاد ۳۸ میلیون دلاری به NXP ارائه کرده و NXP خواهان افزایش مبلغ شده بود. به گفته منابع، در شرایط موجود کوالکام قصد افزایش مبلغ پیشنهادی به NXP را ندارد. هرچند برودکام اعلام کرده که در هر صورت خواهان تصاحب کوالکام است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی