چهارشنبه, 15 شهریور 1396 - 08:17

تحقق ۱.۷ میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی در دولت یازدهم

فرصت امروز: روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری اتاق تعاون ایران و سازمان سرمایه گذاری و کمک های میان اقتصادی و فنی ایران که در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد، رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران گفت: در دولت یازدهم ۱۸میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار مصوبه هیأت سرمایه گذاری بود که ۱۰میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار آن محقق شد.

محمد خزاعی در جمع خبرنگاران افزود: تعاونی ها منعی برای استفاده از منابع مالی خارجی و داخلی یا خطوط اعتباری و سرمایه گذاری مستقیم ندارند و اقدام اتاق تعاون برای امضای تفاهم نامه همکاری مشترک، موجب ساماندهی و افزایش بهره وری و برنامه ریزی عملیاتی برای استفاده از منابع می شود.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران با تأکید بر ضرورت کمک به شرکت های تعاونی، اظهار کرد: تعاونی ها باید بتوانند از منابع مالی خارجی و سرمایه گذاری ها در چارچوب مقررات و منافع ملی کشور استفاده کنند.

خزاعی گفت: تعاونی ها با مردم سروکار دارند و هر حرکتی در این زمینه به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی منجر می شود، لذا در این جلسه به نحوه عملیاتی کردن این مسیر پرداخته شد.

وی درباره  تعداد شرکت هایی که از سرمایه گذاری خارجی استفاده کردند نیز گفت: بیشتر سرمایه گذاری ها خارجی است و در حوزه های مختلف است و طی دولت یازدهم ۱۸میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار مصوبات سرمایه گذاری داشتیم که کنسل هم نشدند و ۱۱میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار سرمایه گذاری وارده به کشور داشتیم.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران تأکید کرد: باید مسیر بهره مندی بخش خصوصی و تعاونی از سرمایه های خارجی را بیش از پیش فراهم کنیم.

٢ میلیون شغل در ١٢٠ گروه شغلی سهم تعاون در اقتصاد کشور

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران نیز در این مراسم گفت: هم اکنون 14میلیون نفر در کشو عضو تعاونی ها هستند و 2میلیون نفر در ١٢٠ گروه شغلی در این بخش فعالند.

وی افزود: بخش تعاون یکی از بخش های مهم اقتصادی است که قرار بود سهم آن در اقتصاد به ٢٥درصد برسد.

وی تأکید کرد: تعاونی فقط در بخش مصرف و مسکن نیست، بلکه ١٢٠گروه شغلی در این بخش فعالند. رئیس اتاق تعاون تأکید کرد: این مشاغل فرصتی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است و امیدواریم از این فرصت ها بهره مند شویم.

عبداللهی توسعه تعاون را در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تعاون نزدیک ترین رابطه را با اقتصاد مقاومتی دارد، زیرا مردم را به صحنه اقتصادی می آورد.

رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: در چند ماه گذشته سفیران برخی از کشورها در اتاق تعاون ایران حضور یافتند با این هدف که بتوانیم ارتباط برقرار کنیم. وی خواستار توجه ویژه سازمان سرمایه گذاری به بخش تعاون شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی