تازه ترین اخبار خودرو

خبرهای روز از خودرو سازان ایران و جهان

مشخصات فنی

خودرو های داخلی و خارجی با امکان مقایسه

قیمت روز خودرو

بروزترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی

ویدئو های تماشایی

منتخبی از ویدئوهای دیدنی خودرو(بزودی)

اخبار، مشخصات فنی و قیمت خودروهای داخلی و خارجی به تفکیک برند

اطلاعیه های فروش خودرو


یکشنبه, 10 تیر 1397 - 16:27

بررسی دوباره قیمت های اعلامی توسط خودروسازان

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت شرکت های داخلی اجازه گران کردن خودرو خارج از ضوابط اعلام شده را ندارند و سازمان حمایت باید این موضوع را بررسی مجدد کند.

به گزارش پدال نیوز، در نشست خبری وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرنگار پرشین خودرو به عنوان یکی از سؤال کنندگان از محمد شریعتمداری، به ادعای واردکنندگان خودرو مبنی بر بی نیازی به ارز دولتی و داشتن توان تأمین نیاز ارزی خود از خارج از کشور اشاره کرد و نظر وزیر را در این مورد جویا شد.

وزیر صنعت در این خصوص گفت: این ارزی که آقایان اعلام می کنند از هوا و آسمان نمی آید. ریال داده می شود یا جنسی عرضه می شود و ارز وارد می شود. یعنی منشاء این ارز هم داخلی است.

وی ادامه داد: آقایان ریال می دهند و ارز می گیرند. این ارز از یک جایی وارد می شود یعنی از سبد ارزی کشور تأمین می شود. این پول ها یا ارز کارگران زحمتکش ایرانی در خارج از کشور است یا ارز صادرات خدمات فنی مهندسی و یا ارز صادرات غیرنفتی است. به هر حال از سبد ارزی کشور تأمین می شود.

شریعتمداری در واکنش به افزایش انحصار بازار خودروی کشور با ممنوعیت واردات خودرو و اینکه حاشیه بازار، چه توسط کمپانی ها و چه در بازار ثانویه افزایش پیدا کرده و می کند! گفت: اولاً قیمت کارخانه بالا نمی رود! اما مردم باهوش و متوجه هستند اگر تحریم شویم ممکن است فلان قطعه خودرو و یا یک خودروی خاص عرضه نشود و گران شود. بنابراین شروع به خرید و فروش خودرو با یکدیگر می کنند. به همین دلیل قیمت خودروهای داخلی افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: اصلاً سگمنت خودروهای وارداتی با خودروهای داخلی متفاوت است. به هیچ وجه واردات خودروی خارجی ربطی به خودروی ساخت داخل ندارد.

شریعتمداری تصریح کرد: مصرف کننده ای که پراید، پژو و یا سمند خریداری می کند با کسی که خودروی وارداتی می خرد دو نوع مصرف کننده متفاوت هستند.

وی با اعلام این مطلب که این تصمیم ما هیچ ربطی به حمایت از خودروسازی داخلی ندارد و برای تأمین نیاز ارزی کشور انجام می شود، افزود: وقتی قیمت ها در بازار افزایش می یابد به خاطر حجم نقدینگی از سوی مردم به این بازار است یعنی سرمایه های مردم به سمتی حرکت می کند که فکر می کنند در آن سودآوری وجود دارد. 

شریعتمداری تأکید کرد: خودروساز داخلی تا جایی که بتواند عرضه می کند تا بازار متعادل شود. یک جاهایی هم توان عرضه به دلیل برخی محدودیت ها محدود می شود و به همین دلیل قیمت در بازار داخلی با خرید و فروش مردم با مردم افزایش می یابد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی