تازه ترین اخبار خودرو

خبرهای روز از خودرو سازان ایران و جهان

مشخصات فنی

خودرو های داخلی و خارجی با امکان مقایسه

قیمت روز خودرو

بروزترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی

ویدئو های تماشایی

منتخبی از ویدئوهای دیدنی خودرو(بزودی)

اخبار، مشخصات فنی و قیمت خودروهای داخلی و خارجی به تفکیک برند

اطلاعیه های فروش خودرو


یکشنبه, 01 بهمن 1396 - 12:18

راهبرد مناسب ایران خودرو برای رفع موانع تولید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است ایران خودرو در سال های اخیر به خصوص پس از برجام رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است، چنانچه امروز دستیابی به سهم مهمی از بازار داخلی توسط بزرگ ترین خودروساز کشور مبین بهبود شرایط در این تولیدکننده بزرگ ایران است.

حمید گرمابی در گفت وگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: نتیجه مجموعه اقداماتی که در شرکت ایران خودرو به خصوص در حوزه همکاری های بین المللی گرفته، به گونه ای است که در آینده نزدیک شرایط بسیار مطلوب تری را برای این شرکت به ارمغان خواهد آورد.

وی افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی پس از برجام در حوزه همکاری های بین المللی در شرکت ایران خودرو صورت گرفته و تغییرات مثبتی در دو سال اخیر این بخش به وجود آمده است اما تا دستیابی به رضایت کامل در زمینه همچنان فاصله دارد.
وی تصریح کرد: جوینت ونچرها و قراردادهایی که پس از برجام در این شرکت به امضاء رسیده است هر چند حرکت قابل تقدیری است اما قطعا می توانست این روند جریان بهتر و با سرعت بیشتر و مشکلات کمتری را داشته باشد.

وی همچنین به راهبرد ایران خودرو برای رفع موانع تولید در سال های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در چند سال اخیر ایران خودرو با برنامه ریزی و رفع موانع تولید و حل مشکلات موجود در زنجیره تامین و تولید به روال خوبی در تولید دست یافته، به طوری که این جریان پس از برجام سرعت بیشتری یافته و با آغاز دور جدید همکاری های بین المللی ، شاهد تغییرات خوبی در این حوزه هستیم و امروز تنوع محصولات در ایران خودرو افزایش خوبی را نشان می دهد.

وی همچنین به جریان خدمات پس از فروش شرکتهای خودروساز اشاره کرد و گفت : با گشایش فضای سیاسی و روابط بین المللی کشور، شرکت های خودروساز داخلی به خصوص ایران خودرو از فرصت پیش آمده استفاده کردند و امروز در حوزه تامین قطعات و ارائه خدمات پس از فروش رشد نسبتا خوبی را در این شرکت شاهدیم.

وی تاکید کرد : با کاهش محدودیت های بین المللی و رفع مشکل تامین قطعات یدکی ، هر چند خدمات پس از فروش خودروسازان داخلی بهتر شده اما در مقایسه با خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی به خصوص برندهای مشهور دنیا، همچنان وضعیت رضایت بخشی را شاهد نیستیم، البته این مساله را نمی توان نادیده گرفت که مراجعات کمتر به نمایندگی های خودروهای خارجی در کیفیت بهتر خدمات پس از فروش در این بخش تاثیر زیادی دارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی باید تلاش بیشتری را در حوزه خدمات پس از فروش داشته باشند، تاکید کرد : امروز کسب رضایت مشتریان و ارائه خدمات مطلوب ، قطعا رقابت خوبی را در بازار خودروهای داخلی ایجاد می کند ضمن اینکه در این شرایط انتظار می رود به جهت دسترسی به امکانات بیشتر در حوزه خدمات خودروهای داخلی، شرکت های داخلی در مقایسه با شرکت های وارداتی از خدمات بهتر و گسترده تری برخوردار باشند.

گرمابی در ادامه به تلاش ایران خودرو در حوزه توسعه برند ایرانی پرداخت و گفت : خوشبختانه پس از برجام ایران خودرو علاوه بر همکاری با شرکت های معتبر خارجی ، برای تولید محصول مشترک، به دنبال توسعه و حفظ برند ملی در سبد محصولات خود بوده است این در حالی است زمانی تولید خودرو با برند ملی مفهوم پیدا می کند که شرکت های خودروساز دارای یک بازار صادراتی خوبی در دنیا باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی