دوشنبه, 18 تیر 1397 - 18:02

برای نخستین بار در تاریخ / 3 نفر اول ثروتمند جهان از حوزه فناوری هستند

فرصت امروز: بلومبرگ گزارش داد که برای نخستین بار در تاریخ، سه نفر اول ثروتمند جهان از حوزه فناوری هستند. به نوشته بلومبرگ، این برای اولین بار است که چنین اتفاقی می افتد و در حقیقت، پس از آنکه مارک زاکربرگ، موسس و مدیر فیس بوک با دارایی 81.6 میلیارد دلاری، «وارن بافت» را در فهرست ثروتمندترین های جهان پشت سر گذاشت و به سومین ثروتمند دنیا تبدیل شد، رخ داد.

براساس این گزارش، زاکربرگ که اخیرا از رسوایی «کمبریج آنالیتیکا» رهایی پیدا کرده است، بعد از جف بزوس (مئسس و مدیر آمازون) و بیل گیتس (موسس مایکروسافت) در رده سوم پولدارترین مرد جهان قرار گرفته است.

بنا به آنچه بلومبرگ خبر داده است، این اولین بار در تاریخ است که سه نفر اول ثروتمند جهان از حوزه فناوری هستند و بر این اساس، پنج کمپانی در حوزه تکنولوژی 5 تریلیون دلار پول دارند.

در ادامه این گزارش آمده است که مدیر 34 ساله فیس بوک با 81.6 میلیارد دلار بالاتر از مدیر Berkshire Hathway و اختلافی معادل 373میلیون دلار قرار گرفته است.

همچنین وارن بافت بیش از 50 میلیارد دلار از ثروتش را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس اختصاص داده است و بیل و ملیندا گیتس نیز که در سال 2000 حدود 22درصد از دارایی خود را به خیریه خود اختصاص دادند، دومین میلیارد خیر لقب گرفته اند.

این در حالی است که زاکربرگ و همسرش نیز حدود 10 میلیارد دلار از ثروت خود را به امور خیریه اختصاص داده اند، اما جف بزوس با 141.9میلیارد دلار تنها 100 میلیون دلار از پول خود را برای امور خیریه اختصاص داده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی