دوشنبه, 18 تیر 1397 - 17:39

مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل گردشگری کلید خورد

با امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل و خدمات گردشگری کلید خورد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در مراسم امضای این تفاهمنامه از آغاز به کار طرح کارورزی و مشوق های بیمه ای در حوزه گردشگری خبر داد و گفت: به موجب این تفاهمنامه می توانیم با استفاده از فضای مجازی، تعداد ۵۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی را بدون محدودیت رشته تحصیلی به عنوان بازاریاب و در صورت حصول نتیجه به عنوان راهنما به کار بگیریم.

به گفته وی، آژانس های مسافرتی می توانند از این امکان بهره مند شوند و تور لیدرهای بیشتری به استخدام درآیند و با این کار پس از دو سال شغل ها به شغل پایدار تبدیل می شود.

ربیعی متذکر شد: این افراد پیش از فعالیت رسمی، در یک دوره شش ماهه با همکاری سازمان فنی و حرفه ای، آموزش می بینند و آژانس ها برای جذب آنها به عنوان راهنمای تور ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، کمک مزد و مشوق های بیمه مسئولیت مدنی و حوادث دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز از فعالیت ۵۰ هزار بازاریاب گردشگری به موجب این تفاهمنامه خبر داد و گفت: ۵۰ هزار نفر برای بازاریابی بسته های گردشگری در ۴۷۰۰ دفتر خدمات مسافرتی جهانگردی فعال می شوند.

به گفته مونسان، با امضای این تفاهمنامه، دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی به تور اپراتورهای مجازی و بازاریاب گردشگری تبدیل شده، به مدت شش ماه آموزش کارورزی دیده و در دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان بازاریاب مشغول به کار می شوند.

وی تاکید کرد: ایجاد این ۵۰ هزار شغل در قالب مشاغل دولتی نیست و افراد پس از آموزش از محل بازاریابی خود ایجاد درآمد خواهند کرد.

گفتنی است براساس این تفاهمنامه مشترک، وزارت کار سهم بیمه کارفرمایان را به مدت دو سال خواهد پرداخت و افراد پذیرفته شده، در طول دوره آموزش ۲۷۰ نا ۳۰۰ هزار تومان یارانه هزینه آموزشی دریافت خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی