دوشنبه, 18 تیر 1397 - 17:34

جزییات هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۴۰ تا ۵۰ درصد افرادی که با هدف اشتغال در دوره های مهارتی سازمان آموزش های فنی و حرفه ای کشور شرکت می کنند، جذب بازار کار می شوند.

به گزارش ایسنا، سلیمان پاک سرشت، از برگزاری نخستین جلسه شورای عالی آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی خبر داد که سال گذشته با مصوبه مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

وی با اشاره به آغاز هفته ملی مهارت از ۳۱ تیرماه جاری درخصوص برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی از ۳۱ تیرماه آغاز و تا ششم مردادماه ادامه دارد.

او به تشریح جزییات هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پرداخت و ترویج مهارت و افزایش توان مهارتی نیروهای کار تا سطح جهانی، آشنایی مربیان با سطح استاندارد آموزش های مهارتی و معرفی مهارت آموزان برتر را از اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

به گفته پاک سرشت، مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت از ۲۴ تا ۲۷ تیر ۱۳۹۷ برگزار می شود که در این دور از مسابقات، ۴۴ هزار و ۷۱۴ نفر در مرحله شهرستانی، ۴۰۳۴ نفر در مرحله استانی و ۵۴۴ نفر در مرحله کشوری به رقابت با یکدیگر می پردازند.

معاون وزیر کار در پاسخ به اینکه مهارت آموختگان فنی و حرفه ای با چه سطح مهارتی وارد بازار کار می شوند؟ گفت: در این زمینه عدد مشخصی نداریم اما در حال طراحی مکانیسم هایی با شرکای اجتماعی و بنگاه ها هستیم که مهارت ها اشتغال پذیر و جذب بازار کار شوند، ولی آمارهای ما نشان می دهد که بین ۴۰ تا ۵۰درصد افرادی که به قصد اشتغال وارد دوره های مهارتی می شوند، به بازار کار راه می یابند.

پاک سرشت همچنین درباره دستورالعمل آموزش های جوار دانشگاهی گفت: فعالیت هایی از قبل در این زمینه وجود داشته و ۹۶ مرکز جوار دانشگاهی داریم که قرار است دانشجویان را با دنیای کسب و کار و مهارت های عملی ورود به بازار کار آشنا کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی