چهارشنبه, 23 خرداد 1397 - 16:22

فرآیند بهینه سازی محیط کسب و کار پیگیری می شود

حسین میرشجاعی، معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از شش سامانه الکترونیکی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: از میان چهار زیرسامانه مربوط به مرکز ملی پالایش محیط کسب و کار کشور دو زیرسامانه آماده عملیاتی شدن و اجراست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی در مورد اقداماتی که در جهت بهینه سازی امور کسب و کار انجام شده است، گفت: اقداماتی همچون شناسایی جزییات مجوزهای دستگاه های اجرایی، بررسی مجوزهای متعادی از دستگاه های اجرایی در قالب ابداع مجوز، ادغام و یا ابطال مجوزها، تهیه پایگاه اطلاعات مجوزها و استعلامات کشور و . . . انجام شده است.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در مورد اقدامات بهینه سازی که در برنامه های آتی پیش بینی شده است، بیان کرد: مطابق برنامه های تدوینی قصد داریم تا فرآیندهای صدور مجوزهای مصوب شده هر یک از دستگاه های اجرایی مراحل گذشته برای کاهش زمان و هزینه مراحل صدور مجوزها احصا و توسط هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مورد بهینه سازی قرار دهیم.

میرشجاعی گفت: مرکز ملی پالایش محیط کسب و کار دارایی چهار بخش از جمله سام، دادور، یاور و نما است که هر یک از آنها قادر به حل بخشی از معضلات کسب و کارهاست.

وی ادامه داد: سامانه سام درخصوص اطلاع رسانی مجوزهای کشور، سامانه دادور در حوزه دریافت شکایات، انعکاس و پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار، سامانه یاور به عنوان مرکز تماس فوریت های محیط کسب و کار و همچنین سامانه نما به عنوان پایگاه آخرین اطلاعات مجوزها و استعلامات کشور فعالیت دارد.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: سامانه سام موجب کاهش زمان صرفی انجام امور اداری می شود که با وجود این سامانه ضمن رصد مراحل در نظر گرفته شده امکان مکاتبه با بالاترین مقام نهاد مربوط به مجوز به وجود می آید.

میرشجاعی بیان کرد: سامانه یاور هرگونه اطلاعات در فرآیند مجوز و یا آگاهی های مربوط به آغاز کسب و کارهای نوین فعالیت می کند و افراد استفاده کننده از این سامانه ظرف پنج روز پاسخ خود را دریافت می کنند.

وی در توضیح سامانه نما گفت: از سامانه نما به عنوان شناسنامه اقدامات یاد می شود، چراکه این سامانه امکان مشاهده آخرین دستور کارها و روال کاری را نشان می دهد.

میرشجاعی گفت: وزارت اقتصاد، وظیفه طراحی مرکز پالایش محیط کسب و کار را به عهده گرفته است و وزارت ارتباطات هم در تهیه زیرساخت های مربوط به این سامانه نهایت همکاری را داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی