یکشنبه, 20 خرداد 1397 - 17:32

مدیر ارشد فیس بوک بر اهمیت مسیر داده ها تأکید می کند

شریل سندبرگ در جریان یک سخنرانی بین فارغ التحصیلان دانشگاه ام آی تی در خصوص اهمیت توجه به فضای رسانه ها و تاثیری که این رسانه ها بر جهان می گذارند سخن گفت.جمله طلایی وی این بود: " ما باید دقت کنیم که از این تکنولوژی ها چه استفاده هایی می شود."

به گزارش انتخاب به نقل از سی نت، وی در جریان سخنرانی خود به این نکته اشاره کرد که ؛ تکنولوژیست ها باید همیشه مطمئن شوند که ابزارهایشان تاثیر مثبتی بر جهان دارند.

به نظر می رسد این یک درس است که بعد از رسوایی های اخیر که در سال جاری به شبکه های اجتماعی نیز راه پیدا کرد، برای این شرکت حائز اهمیت شد است.

شریل سندبرگ در بخشی دیگر از سخنان خود نیز گفت: "اینترنت به مردم "قدرت خارق العاده ای" می دهد تا در جهان به خوبی عمل کنند. اما به طور همزمان افرادی را که به دنبال آسیب رساندن به دیگران هستند را تقویت می کند.هنگامی که همه صدایی را در اختیار دارند، برخی از مردم صدای خود را از نفرت پر می کنند و بعضی از آنها دروغ می گویند."

وی ادامه داد: "ممکن است فکر کنید، با توجه به برخی از مسائل مربوط به فیس بوک، این چیزی نیست که من می خواهم پاسخ بله است."

سندبرگ به عنوان یکی از قدیمی ترین یاران فیس بوک از 14 سال پیش با این شرکت همراه شد،بنابراین یکی از قدیمی ترین یاران این شرکت است. پس از ماجراهای فیس بوک و کمبریج آنالیتیکا باز هم این شرکت با یک بحران رو به رو شده است چرا که این شبکه اجتماعی با مشکلاتی جدید روبرو شده است.زیرا نیویورک تایمز گزارش داده که فیس بوک با بیش از 60 شرکت فعال در حوزه فناوری های موبایلی همکاری دارد و اطلاعات کاربران را به این شرکت ها میفروخته است.

سندبرگ در سخنان خود تاکید کرد که صنعت فناوری باید تغییر کند. او گفت: "این کافی نیست که یک ایده خوب داشته باشیم. ما باید بدانیم که چه زمانی باید برای متوقف کردن فعالیت های منفی تلاش کنیم. "

سندبرگ درباره نیاز به تنوع بیشتر در محل کار و قدرت جنبش #MeToo در برابر آزار و اذیت جنسی نیز صحبت کرد. او از مردانی که در کلاس فارغ التحصیل بودند دعوت کرد تا علیه جنسیت گرایی نیز سخن بگویند.

اما شاید عمده دلیل اهمیت سخنرانی زاکربرگ در این خصوص بود که او برای نخستین بار بر اهمیت تلاش برای حفظ حقوق کاربران نیز سخن گفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی