یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 - 16:06

برگزاری «دیزاتن» در راستای برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی، برگزاری نخستین رویداد توسعه محصول کمیک با عنوان «دیزاتن» را یکی از اقدامات عملی دستیابی به برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق عنوان کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی، در نخستین رویداد توسعه محصول کمیک با عنوان «دیزاتن» گفت: همین که بتوان فعالیت عرصه کمیک ایران را گردهم جمع کرد و این افراد برگزار کننده باشند تا بعد با عنوان مشارکت کننده مسیر اقتصاد و سرمایه گذاری طی شود، اتفاقی نادر است که در حوزه کمیک ایران نمونه آن دیده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: ثمره دو سال و نیم تلاش ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی به برنامه ای تحت عنوان «توسعه زیست بوم شرکت های خلاق» منجر شد که توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ابلاغ شد.

سجادی نیری با اشاره به اینکه این برنامه در نظر دارد تا مسیر پیش روی شرکت های خلاق را هموار کند، گفت: تلاش برگزارکنندگان رویداد دیزاتن این بود که بتوان به عنوان خروجی مجموعه هایی داشت که قابلیت تبدیل شدن به شرکت های خلاق را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه چنین شرکت هایی در عمل سربازان حوزه اقتصاد فرهنگ، اقتصاد کمیک و پی نمای شرکت هستند، گفت: اگر بنا باشد اتفاقی در این حوزه بیفتد، توسط خود فعالان این عرصه رقم می خورد. نباید انتظاری از مجموعه های دیگر دولتی و عمومی داشت.

نیری در ادامه بیان کرد: چیزی که می تواند در وضعیت کنونی تغییر ایجاد کند دغدغه فعالان این عرصه و همت آنهاست. ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی نیز تمام تلاش خود را برای باورکردن این همت صورت می دهد.

وی ادامه داد: حوزه اقتصاد فرهنگ می تواند با یک جهش جدی مواجه شود. حوزه ای که از مزیت های کشور ما محسوب می شود، اما در سال های گذشته توجه به آن کم بوده و بیشتر به خام فروشی و فناوری های سخت توجه شده بود که از مزیت های بالایی در آن برخوردار نیستیم.

سجادی نیری ابراز امیدواری کرد تا نگاه مسئولان به حوزه فناوری های نرم و صنایع خلاق نو شود و توجه آنها به این حوزه ها بیشتر شود.

رویداد «دیزاتن» با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی، مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، مرکز شتابدهی نوآوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، طاقچه و فانتازیما برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی