یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 - 15:51

ارزشمندترین دارایی کشور «نوآوری» است

سورنا ستاری در آیین گشایش پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با اشاره به اهمیت صنایع خلاق و فرهنگی به عنوان مزیت بومی و زمینه ساز توسعه کشور گفت: صنایع فرهنگی ماحصل تاریخ بیش از ۵هزار ساله کشور ما است و اقوام گوناگون با تولید انواع گوناگون محصولات فرهنگی، عشق و نوع دوستی خود را نشان داده اند. اما در سال های اخیر بخش قابل توجهی از این میراث ارزشمند را به واسطه تکیه به اقتصاد نفتی و منبع محور از بین برده ایم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، نوآوری را ارزشمندترین دارایی کشور برای توسعه اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: ارزشمندترین عنصر زیست بوم کارآفرینی نیروی انسانی خلاق است و سرمایه گذاران بخش خصوصی، شتاب دهنده ها و مراکز رشد و دیگر عناصر در کنار یکدیگر این زیست بوم را شکل می دهد.

رئیس ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز، با اشاره به حمایت جدی معاونت علمی و فناوری از صنایع خلاق و فرهنگی اظهار کرد: یکی از برنامه های جدی سال جاری معاونت علمی و فناوری، توجه به صنایع خلاق و فرهنگی است و از آن جایی که تمرکز قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان بر شرکت های فناوری پیشرفته است، سازوکارهای تکمیلی این معاونت شرکت ها و صنایع این حوزه را پوشش می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی