دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 - 13:27

چطور می توانید مربی خودتان در مسیر کارآفرینی باشید

یکی از فواید اصلی مربی گری برای خودتان، توانایی انتخاب هر فرد موفق در جهان است. در این حالت شما نیاز به هیچ مجوزی نخواهید داشت. البته در این حالت نیز انتخاب فرد مناسب بسیار مهم است. شما باید فردی با تجربیات و طرز تفکری خاص پیدا کنید که در مسیر مواجهه با مشکل پیش آمده، برای شما مفید باشد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ یک کارآفرین اجتماعی داستان موفقیت خود را با تجسم راهنمایی گرفتن از مؤسس از نمونه های بارز کارآفرین موفق به سرانجام رسانده. وی معتقد است؛ این روش نوعی درمان روحی به نام تجسم را شامل می شود که در طول مسیر کاری، کمک زیادی به او کرده است.

او در زمان هایی که در کسب و کار با چالش روبه رو می شد، تنها به تصویرسازی از کارآفرین موفق؛ درگوشی تلفن همراه خود می نگریست و در ذهن خود، از او راه حل درخواست می کرد. با این کار، در ذهن خود به تفکر استراتژیک برای حل مشکل می پرداخت و همیشه راه حل هایی جدید پیدا می کرد.

ارزش تجسم را درک کنید

راشل کانا، یک کارآفرین اجتماعی؛ در زمان شروع کسب و کار اجتماعی جدیدش، با مشکلات متعددی روبه رو بود. او تجربیات متعددی در راه اندازی استارتاپ داشت و پس از مدتی تصمیم گرفت به حرفه ی خودش یعنی درمان بازگردد. در آن زمان او ارتباطات خاص و توانایی پیدا کردن مربی (منتور) مناسب برای پیشرفت شخصی نداشت. به همین دلیل راشل به سبک درمانی شبیه به هیپنوتراپی )درمان از طریق هیپنوتیزم) روی آورد.

هیپنوتراپی به زبان ساده از خاطرات خوب گذشته و احساسات دخیل در آن ها برای درمان وضعیت حاضر استفاده می کند. راشل به منظور استفاده از این روش، تصویری از برانسون" کارآفرین موفق ازنظر وی" را درگوشی تلفن همراه خود ذخیره کرده است و در مواقع رویارویی با چالش ها، با این تصویر صحبت می کند. او در ذهن خود تصور می کند که در مقابل برانسون نشسته است و از او کمک می خواهد. سپس خاطرات خوب و موفقیت های گذشته را به یاد می آورد و احساسات آن زمان را در ذهن خود وارد می کند.

با این تکنیک، راشل راه حل موردنظر را پیدا می کند و در پس ازآن، جلسه  خیالی با برانسون را مانند یک جلسه ی واقعی ترک می گوید. او بااحساس قدردانی توأم با کنجکاوی و هیجا ن زدگی، جلسه با برانسون را ترک می کند

به تعریف ساده، تصویر فرد موفق یا هر تصویر الهام بخش دیگری، شمارا به یاد موفقیت های گذشته و تصمیمات آن زمان می اندازد. این تصویر از شما می پرسد که در آن زمان چه کاری انجام می دادید و بدین ترتیب، استراتژی های موفق گذشته را به یاد شما می آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی