شنبه, 25 فروردين 1397 - 15:48

دانشگاه علوم دریایی نوشهر به سمت کارآفرینی حرکت می کند

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر گفت: دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر به سمت کارآفرینی حرکت می کند.

مجید یوسفی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دانشگاه های نسل اول دانشگاه آموزشی بودند و نسل دوم به سمت پژوهش و سپس نسل سوم تبدیل به کارآفرین شدند، اظهار کرد: دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر نیز به خوبی این سیر و فرآیند را ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر در گذشته موارد آموزشی را به جد دنبال می کرده است، افزود: در حال حاضر نیز دانشجوهای سایر ارگان های دریایی مانند نفتکش و سازمان بنادر در این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

مدیر گروه رایانه دانشکده مهندسی برق الکترونیک و مخابرات دریایی دانشگاه امام خمینی نوشهر تصریح کرد: این دانشگاه سپس سمت و سوی پژوهشی به خود گرفت و به این نتیجه رسید که باید هم زمان با تغییرات در کل دنیا این تغییرات در دانشگاه نیز ایجاد شود و در حال حاضر دانشگاه با یک مسیر علمی نظامی این روند را ادامه می دهد.

یوسفی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر پژوهشگری فناوری دریا را ایجاد کرد که ساختار آن در سال 93 مصوب شد.

وی چاپ نشریه علمی ترویجی در این دانشگاه را از دیگر اقدامات موثر در حوزه پژوهشی عنوان کرد و گفت: نشریه علوم و فناوری دریا که از سال 71 چاپ می شود یکی از قدیمی ترین نشریات معتبر در حوزه دریایی بوده که دارای مجوز وزارت علوم با گرید علمی ترویجی است و از سال 90 با پیگیری هایی که انجام شد دو نشریه علمی پژوهشی در راستای تقویت حوزه پژوهشی در دانشگاه به چاپ می رسد.

یوسفی میزبانی و برگزاری کنفرانس های بزرگ را از دیگر نقاط قوت این دانشگاه عنوان کرد و متذکر شد: دو دوره همایش ملی فناوری های نوین دریایی و در کنار آن نمایشگاه و کارگاه آموزشی نیز در دانشگاه علوم دریایی نوشهر برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری و میزبانی چهارمین کنفرانس ملی الکترومغناطیس مهندسی ایران در این دانشگاه گفت: این کنفرانس که یکی از مهم ترین رویدادهای علمی کشور است دارای دستاوردهای خوبی نیز بوده و همه اینها در حوزه پژوهشی دانشگاه انجام شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی