چهارشنبه, 22 فروردين 1397 - 16:14

سرپرست پارک فناوری کرمان خبر داد

حمایت زیرساختی و مالی از استارت آپ ها

سرپرست پارک علم و فناوری کرمان گفت پارک علم و فناوری استان کرمان در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای اقتصاد دانش بنیان از استارت آپ ها در ابعاد زیرساختی و مالی حمایت می کند.

به گزارش ایسنا، دکترمسعود ترکزاده ماهانی با اشاره به شکل گیری فرهنگ کارآفرینی و خلاقیت از سنین پایین از مذاکره با بخش خصوصی جهت راه اندازی پارک کودک و نوجوان خبر داد.

وی افزود: راه اندازی کانون شکوفایی خلاقیت پارک فناوری یکی دیگر از اولویت ها به شمار می رود و در این زمینه با آموزش و پرورش وارد مذاکره شده ایم.

دکتر ترکزاده ماهانی اظهار امیدواری کرد که پارک کودک و نوجوان و پارک فناوری هرچه سریع تر راه اندازی شوند.

وی همچنین از تأسیس صندوق پژوهش و فناوری استان خبر داد و افزود: این صندوق برای ارائه خدمات توسعه تجاری سازی فناوری به واحدهای فناور و شرکت های دانشگاهی تأسیس شده است.

دکتر ترکزاده ماهانی گفت: مراکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در استان کرمان روند افزایشی داشته است و در حال حاضر در شهرهای کرمان، زرند، رفسنجان، سیرجان و بم فعال هستند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمان از برگزاری استارت آپ ها به صورت فصلی در سال جاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته خبر داد و گفت: استارت آپ ها یکی از فرمت های پرورش ایده در قالب فرآیندهای چند روزه است و می توان آنها را شرکت های نوپایی دانست که با یک ایده اولیه شروع می کنند و می توانند به سرعت رشد کرده و به درآمد برسند.

وی افزود: پارک علم و فناوری از برگزاری استارت آپ ها حمایت مالی و زیرساختی انجام خواهد داد و این زیرساخت ها در دانشگاه تحصیلات تکمیلی و صنعتی پیشرفته مهیاست.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمان با تأکید بر لزوم اشتغال زایی دانش بنیان در کشور گفت: آماده تربیت تسهیلگران کسب و کارهای نوپا در حوزه های مختلف هستیم.

دکتر ترکزاده با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: باید به سمت کسب و کارهای جدید که نیاز به سرمایه گذاری پایینی دارند، برویم که استارت آپ ها در این زمینه راهگشا هستند.

وی در همین راستا، تربیت منتورها (تسهیلگران) در حوزه کسب و کار استان را بااهمیت توصیف کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی