چهارشنبه, 25 بهمن 1396 - 15:02

300 شرکت دانش بنیان از معافیت های گمرکی بهره مند می شوند

رییس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در جلسه هم اندیشی بررسی مسائل شرکت های دانش بنیان در حوزه امور گمرکی از بهره مندی 300 شرکت دانش بنیان از معافیت های گمرکی خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان،سید محمد صاحبکار؛ رییس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در این نشست که با حضور برخی شرکت های دانش بنیان و همچنین فعالان مجاز اقتصادی تشکیل شده بود گفت: شرکت های برگزیده که در زمره فعالان مجاز اقتصادی قرار دارند با آگاهی از ضوابط معافیت های امور گمرکی می توانند مراودات تجاری خود را آسان تر عملی کنند.

صاحبکار ضمن تشریح معافیت های گمرکی شرکت های دانش بنیان گفت: تاکنون بیش از 300 شرکت دانش بنیان از معافیت گمرکی استفاده کرده اند و معاونت علمی و فناوری برای تسهیل فعالیت های گمرکی شرکت های دانش بنیان برنامه هایی نظیر ارائه مشاوره های رایگان گمرکی، معرفی شرکت های دانش بنیان برتر به عنوان فعال مجاز اقتصادی و کمک به تسهیل انجام تشریفات گمرکی را پیگیری می کند.

وی در این نشست با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند از تسهیلات امور گمرکی بهره مند شوند گفت: شرکت های دانش بنیان به واسطه قانون برای کالاهای غیرتجاری خود (که باهدفی غیر از فروش وارد کشور می شوند) می توانند از یک سری معافیت های گمرکی بهره مند شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی