دوشنبه, 23 بهمن 1396 - 16:06

ستاری در بازدید از استارتاپ«علی بابا» عنوان کرد / رونق صنعت گردشگری به کمک استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: کسب و کار های دانش بنیان و استارتاپی با ماهیت خلاقیت محور خود می توانند ضمن شکوفا کردن ظرفیت بالقوه اقتصاد این صنعت را رونق ببخشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رئیس بنیاد ملی نخبگان دربازدید از استارتاپ علی بابا با اشاره به آینده روشن صنعت گردشگری و سفر، اظهار کرد: با شکل گیری و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی، آینده بسیار مطلوبی در انتظار گردشگری و سفر است و این کسب و کارها می توانند با ارائه خدمات در دسترس و مطلوب ضمن جذب گردشگر داخلی و خارجی، اقتصاد این صنعت را متحول کنند.

وی بهترین زیرساخت برای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی را ایجاد زیست بوم مساعد کارآفرین این کسب و کارها دانست و گفت: این زیرساخت باید با حمایت دولت تسهیل گری آن اما بدون دخالت دولت در روند فعالیت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان و با ایجاد میدان فعالیت بخش خصوصی شکل می گیرد. دولت با حمایت و راهبری بستری فراهم می کند تا این کسب و کارها تحول جدی را در اقتصاد کشور رقم بزنند.

ستاری، با بیان این که کسب و کارهای خلاق و دانش بنیان با نوآوری نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده فضای اقتصادی کشور را دست خوش تحول می کنند، افزود: این کسب و کارها با نگرش تازه ای که به اقتصاد و اشتغال دارند، بازارهای کسب و کارهای جدید را گسترش می دهند.

خلق تجربه شایسته سفر با یک استارتاپ ایرانی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از بخش های تحقیق و توسعه، مدیریت بازار و ارتباط با مشتریان استارتاپ علی بابا یکی از کسب و کارهای استارتاپی ارائه دهنده خدمات در حوزه سفر و گردشگری دیدن کرد.

این استارتاپ سال 1393 کار خود را آغاز کرده است و در این مدت توانسته است بیش از 3 میلیون بلیط در اختیار مشتریان قرارا دهد و با رشد 20 درصدی برای به دست گرفتن سهم 45 درصدی از بازار سفر آنلاین حرکت می کند.

استارتاپ علی بابا، در حالی که 20درصد از فروش بلیط هواپیما و 15درصد از فروش بلیط قطار را در اختیار دارد، بنای کار خود را بر توسعه و تحول صنعت گردشگری قرار داده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی