جمعه, 06 مهر 1397 - 10:02

نحوه همکاری وبلاگ و رسانه های اجتماعی

رسانه اجتماعی شما می تواند پست های وبلاگ تان را غنی سازد و وبلاگ تان نیز می تواند منجر به بهبود رسانه اجتماعی شما شود.

به نظر می آید این دو فعالیت کاملاً مجزا از یکدیگر باشند. وبلاگ نویسی به معنای تأمین محتوای بلندمدت با هدف کمک به کاربران و بهبود رتبه سایت در موتورهای جست وجو است. پست های رسانه اجتماعی از متون صمیمانه، مختصر و تصویر تشکیل می شوند. این دو فعالیت آنلاین نباید مجزا از هم کار کنند. در اینجا مطالبی عنوان می شود که کمک می کند با استفاده از پست های وبلاگ به غنی سازی محتوای رسانه اجتماعی بپردازید و از طریق محتوای رسانه اجتماعی برای وب سایت خود مراجعه کننده جذب کنید.

درک عملکرد موتورهای جست وجو

گوگل و سایر موتورهای جست وجو تنها یک هدف دارند؛ ارائه اطلاعاتی که مخاطب به دنبال آنهاست. بات های هوشمند به طور مداوم در حال بررسی صفحات آنلاین، عناوین، سرفصل ها، تصاویر و سایر محتویات هستند. آنها این اطلاعات را جمع آوری می کنند و در اختیار موتورهای جست وجو قرار می دهند.

مطلب مرتبط:کارکردها و مزیت های رسانه های اجتماعی

موتورهای جست وجو می توانند تعداد کلیک های صفحات وب سایت و مدت زمان حضور مخاطب در سایت را به شما گزارش دهند. اگر مراجعه کنندگان به وب سایت، برای مدت زیادی در آن بمانند و روی لینک های مختلف کلیک کنند، موتورهای جست وجو به شما رتبه بهتر و در نتیجه مراجعه کننده بیشتر اعطا می کنند.

هر پست وبلاگ مانند یک صفحه مجزا عمل می کند. وقتی پست وبلاگ را با محتوای غنی، نگارش مناسب عناوین و تصاویر با توضیح کافی پر کنید، بات ها به سادگی اطلاعات آن را دسته بندی و ذخیره می کنند. در عین حال اگر پست های تان اطلاعات ارزشمندی داشته باشند، مخاطبان در وب سایت شما می مانند تا کلمه به کلمه آنها را بخوانند.

رسانه اجتماعی به شما کمک می کند تا پست های تان را به مخاطبان بیشتری ارائه دهید. وقتی پست های وبلاگ تان را در رسانه اجتماعی به اشتراک می گذارید، محتوای شرکت تان مقابل چشم بسیاری از مردم، که فقط در رسانه اجتماعی ممکن است با شما آشنا شوند، قرار می گیرد. وقتی آنها بر روی آن پست کلیک کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که از محصولات تان خریداری و به وب سایت تان مراجعه کنند. در نتیجه رتبه بهتری در موتورهای جست وجو به دست خواهید آورد.

وبلاگ نویسی امری حیاتی در مدیریت رسانه اجتماعی

رسانه اجتماعی یکی از مهم ترین بخش های فعالیت آنلاین و به دست آورنده مشتریان بسیاری است که مشتاق تعامل با شما هستند. پست های رسانه های اجتماعی کوتاه هستند، در نتیجه نمی توان از طریق آنها محتوایی را ارائه کرد که به طور کامل و عمیق نشان دهنده ارزش های برند شما و تقاضای کاربران باشند.

وبلاگ نویسی به شما کمک می کند تا اطلاعات مفیدی را ارائه کنید. پست های شما باید با ارزش های برندتان همسو باشند. در نتیجه در زیر هر پست عکس و توضیحی مختصر از نویسنده را نیز درج کنید تا مراجعه کنندگان بدانند در پس آن پست با چه انسانی مواجه هستند. به پست های تان تصاویر، گراف ها و ویدئوهای باکیفیت اضافه کنید تا مخاطبان را جذب کنند.

موفق ترین پست های وبلاگ ها برای رسانه اجتماعی

پست های مناسب برای اشتراک در رسانه اجتماعی ممکن است بسته به صنعتی که در آن فعال هستید، متفاوت باشد. اما احتمالاً این پست ها در یکی از دسته های زیر جای می گیرند:

- مقالات آموزشی که به مخاطبان کمک می کنند چگونه یک نیاز یا مشکل را برطرف کنند؛

- لیستی از داناترین و حرفه ای ترین متخصصان و بهترین انتخاب ها؛

- پست هایی شامل اطلاعات، آمار و پژوهش ها و

- پست هایی که به نویسنده کمک می کنند راه حل مدنظرش را توجیه و به مخاطبان در تصمیم گیری کمک کند.

صاحبان کسب و کار همیشه به تعداد پست های روزانه فکر می کنند. صرف نظر از اینکه پست شما فیلم، عکس و یا محتوای متنی است، همیشه کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید. اگر نمی توانید محتوایی ارزشمند که ارائه دهنده ارزش های برندتان و پایبند به بالاترین کیفیت باشد را آماده کنید، بهتر است هیچ پستی ارسال نکنید. برخی از شرکت ها ترجیح می دهند تولید محتوا را برون سپاری کنند تا بتوانند به طور مستمر پست هایی باکیفیت داشته باشند.

چگونگی استفاده از فیس بوک برای تبلیغ وبلاگ

هر رسانه اجتماعی مخاطبان خاص خود را دارد. در نتیجه استراتژی شما در قبال ارسال پست در هر یک از آنها باید متغیر باشد. هر گاه پستی در وبلاگ تان ارسال کردید، با استفاده از روش های زیر به جذب مخاطبان هدف در میان فالوئرهای حساب فیس بوک تان بپردازید:

- هر پست وبلاگ تان را به اشتراک بگذارید. برنامه ای برای ارسال پست مستقیم و خودکار از وب سایت به فیس بوک ایجاد کنید و یا تنها لینک صفحۀ وبلاگ تان را به صفحۀ پروفایل فیس بوک بفرستید.

- پست ها را برای کسانی ارسال کنید که احتمالاً آنها را دوست دارند، به اشتراک می گذارند و دیدگاه شان را مطرح می کنند. از همکاران تان نیز بخواهید چنین کنند.

- سوالات و درخواست هایی را در انتهای متن تان مطرح کنید تا مخاطب به ثبت دیدگاه تشویق شود. الگوریتم های فیس بوک پست های با مشارکت بالا را ترجیح می دهند.

چگونگی به اشتراک گذاری پست ها در پینترست

پینترست فضایی چالش برانگیز برای اشتراک گذاری پست های وبلاگ تان است، چون هر کاربر در ابتدا بدون هیچ مخاطبی شروع به فعالیت می کند، اما در گذر زمان ارزشش را خواهد داشت. چرا که کاربران پینترست معمولاً به پین کردن پست ها متعهدند و اغلب شان آنچه را پین کرده اند، خریداری نیز می کنند.

از طریق مشارکت در گروه ها، برای وب سایت تان مراجعه کننده ایجاد کنید. وقتی حداقل 10 پین را آماده کردید، بیوگرافی خود را نوشتید و آواتاری که برند شما را نشان می دهد انتخاب کردید، از مالکان گروه ها درخواست کنید تا شما را در یک کامنت، ایمیل و یا پیام خصوصی معرفی کنند. عکس ها را برای تأثیرگذاری بیشتر بهینه سازی و یک لینک ارتباطی تهیه کنید تا مخاطبان را مستقیماً به آنچه در حال ترویجش هستید، منتقل کند.

مطلب مرتبط: نقش شبکه های اجتماعی در کسب و کار

استفاده از توئیتر

پروفایل توئیتر شرکت تان را با افزودن آدرس وبلاگ کامل کنید، سپس از طریق روش های زیر به ترویج وبلاگ تان بپردازید:

- وقتی پست تان را ارسال می کنید، یک گزینه «کلیک کنید تا ری توئیت شود» در انتهای پست بگذارید تا شانس به اشتراک گذاری پست تان بالا رود.

- پست های بلندتان را به چند تکه تقسیم کنید و به وسیله توئیت های کوتاه آنها را ترویج دهید.

- نقل قول های تأثیرگذار توئیت کنید تا خوانندگان بدانند چه چیزی در وب سایت تان پیدا خواهند کرد.

- با استفاده از هشتگ، پست تان را به موضوعات مرتبط متصل کنید.

- در مکالمه با رهبران صنایع مختلف مشارکت کنید تا فالوئر بیشتری پیدا کنید.

وبلاگ نویسی و حضور در رسانه های اجتماعی، پلتفرمی جهت نمایش توانایی ها و خدمات برندتان به عموم مردم است. وقتی شما از هردوی آنها استفاده می کنید، به طور پیوسته مراجعه کنندگان بسیاری را روانه سایت تان کرده اید که بازگشت سرمایه زیادی را برای تان به ارمغان می آورند.

دیدگاه‌ها  

0 #1 علی ناصری 1397-07-06 10:49
ترجمه ای قابل قبول. خسته نباشن.
ارسال پاسخ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی