جمعه, 06 مهر 1397 - 17:13

راه و چاه های فعالیت به عنوان برندی تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی / چگونه در اینستاگرام برای خودمان اسپانسر پیدا کنیم؟

جای تعجبی ندارد که شما هم علاقه مند به فعالیت به عنوان فردی تاثیرگذار در اینستاگرام باشید. در حقیقت این کار برای شما درآمد مناسبی رقم خواهد زد. براساس آمارهای رسمی میانگین دستمزد افراد تاثیرگذار در اینستاگرام به ازای هر پست 300 دلار است. اگر در این میان موفقیت بیشتری کسب کنید، شاید حقوق شما به مانند ریچل براتن به هر پست 25 هزار دلار نیز برسد.

شاید در نگاه نخست تلاش برای یافتن اسپانسر برای پست های مان خنده دار به نظر برسد. در هر صورت بسیاری از ما به جای بارگذاری پست هایی هیجا ن انگیزی مانند موج سواری در استرالیا از زندگی روزمره مان در صفحه شخصی مایه می گذاریم. با این حال به شما اطمینان می دهم که بیش از حد تصورتان ارزش بازاریابی دارید.

امروزه اینستاگرام به صورت دیوانه واری بدل به پلتفرمی محبوب برای برندها به منظور تبلیغ محصولات شان شده است. در حقیقت موسسه مرکز (افراد) تاثیرگذار گزارشی مبنی بر اعتماد 6 برابری کاربران اینستاگرام به صحبت های افراد تاثیرگذار در مورد کالاها و خدمات منتشر کرده است. به این ترتیب تصمیم بسیاری از افراد با توجه به همین اکانت های تاثیرگذار اتخاذ می شود.

به احتمال زیاد مشاهده فعالیت برندها و افراد تاثیرگذار مختلف در اینستاگرام شما را وحشت زده خواهد کرد. در هر صورت شاید جای کافی برای ما در اینستاگرام وجود نداشته باشد. برگ برنده شما در اینجا رویکرد تازه برندها به سوی افراد تاثیرگذار است. بر این اساس برندهای کوچک و بزرگ به اهمیت همکاری با افراد تاثیرگذار در سطح محلی و بین المللی پی برده اند. به همین دلیل حجم درخواست ها برای اخذ اسپانسری این گونه افراد در میان برندهای معتبر به شدت افزایش یافته است.

مطلب مرتبط:چگونه در اینستاگرام برند خود را بهبود بخشیم

در مورد موضوع افراد تاثیرگذار به مثال من توجه کنید. دوست شما در مورد آخرین محصول برند زیبایی کیم کارداشیان توصیه های جالبی به شما می کند. به احتمال زیاد با شنیدن این توصیه ها شما به خرید محصول این برند علاقه مند خواهید شد. صحبت های دوست ما تاثیرگذاری بسیار بیشتری نسبت به حرف های هر بازاریاب یا آگهی تبلیغاتی دارد. برندها درست بر روی این نکته پافشاری می کنند. حال که صحبت افراد حقیقی تاثیر بیشتری دارد، شرکت های تجاری هرچه بیشتر به سوی همکاری با افراد تاثیرگذار گرایش پیدا خواهند کرد.

در زمینه بازاریابی تاثیرگذاری نیز استراتژی اصلی درست مانند مثال سطر قبل است. در اینجا فردی مانند خودمان توصیه به مصرف کالایی خاص می کند. باید توجه داشته باشید که این افراد معمولا در صحبت های خود دروغ نمی گویند. دلیل این کار نیز واضح است: آنها برای اعتبارشان در میان مخاطب ارزش قائل هستند.

در ادامه این مقاله راهکارها و استراتژی های کاربردی به منظور کسب اسپانسرهای بزرگ به اکانت مان در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد. حتی اگر هیچ فالووری هم ندارید، توصیه های این مقاله به کار شما خواهد آمد.

1. برندتان را تعریف کنید

اگر شما موفق به تعریف درست برندتان شوید، بهترین واکنش ها را از سوی کاربران دریافت خواهید کرد. در اینجا باید به پرسش های ذیل پاسخ دهید. مایل به بارگذاری مطلب در مورد حوزه خوراکی، ورزش یا شاید مد و پوشاک هستید؟ فرقی ندارد حوزه مورد علاقه شما چیست، در هر صورت باید برند خاص تان را در آن حوزه تاسیس نمایید.

پس از خلق برندی برای خودمان باید به سراغ حال و هوای کلی مطالب مان برویم. توجه داشته باشید که کلیت پست های شما باید پیامی واضح را برای مخاطب مخابره کند. به این ترتیب استراتژی کلی برای ساماندهی پست های تان مدنظر داشته باشید. یک توصیه مناسب در اینجا استفاده از یک تم پس زمینه واحد برای پست های مان است. به این ترتیب حداقل قالب ظاهری مطالب مان جلوه ای یک دست خواهد داشت.

در حوزه بازاریابی خاص بودن شرط موفقیت است. بر این اساس پست های یک فرد تاثیرگذار موفق به اندازه ای برای مخاطب جذاب است که ناخودآگاه به سراغ بقیه پست های آن اکانت نیز می رود. اگر به روند بارگذاری پست های جذاب تان برای مدتی طولانی ادامه دهید، کم کم اعتماد مخاطب تان را جلب خواهید کرد. این اعتماد به شما فرصت پیشنهاد گزینه های مختلف (به عنوان یک فرد و برند تاثیرگذار) در فضای اینستاگرام را می دهد.

نکته مهم در اینجا ثبات در حوزه فعالیت مان است. به این ترتیب نباید در هر زمان به سراغ گونه ای خاص از محتوا برویم. به عبارت ساده، امکان تغییر مداوم محتوای مطالب اکانت مان وجود ندارد. شما باید چهره ای آشنا برای مخاطب ترسیم کنید. تغییر مداوم نوع فعالیت مان این نوع چهره را از مخاطب دریغ خواهد کرد.

به منظور بهبود جلوه حرفه ای برندمان استفاده از یک سایت رسمی پیشنهاد خوبی خواهد بود. به این ترتیب در بخش بیوگرافی اکانت مان آدرس آن سایت را درج خواهیم کرد. در این هنگام مخاطب در صورت علاقه به مطالب مان امکان پیگیری اطلاعات موجود در سایت مان را نیز خواهد داشت.

2. اهمیت شناخت مخاطب

شناخت مطلوب از مخاطب گزینه ای مهم در ترغیب برندهای معتبر به همکاری با شماست. بی شک اقناع برندهای بزرگ به همکاری با ما منافع بسیار زیادی برای هر دو طرف به همراه دارد. با این حال باید ابتدا نسبت به تاثیرگذاری مان بر روی مخاطب و کسب شناخت از وی اطمینان حاصل کنیم. در غیر این صورت عمر همکاری برندمان با اسپانسرها فقط به یک مرتبه خواهد رسید.

مطلب مرتبط: چگونه برند خود در اینستاگرام را به شهرت برسانیم

برای شروع مخاطب خود را براساس دسته بندی های رایج موردتوجه قرار دهید. محل سکونت، جنسیت، میانگین سنی و سلیقه شان در اینستاگرام مهم ترین معیارها برای شناخت شان محسوب می شود. همچنین در مورد پست های خودتان با استفاده از بخش Insights اینستاگرام محبوب ترین گونه از مطالب را پیدا کنید. به هنگام تبلیغ محصول یک برند معتبر استفاده از قالب محتوای محبوب مخاطب سطح تاثیرگذاری را به طور محسوسی افزایش می دهد.

ارائه اطلاعات مان در زمینه شناخت مخاطب در قالب نمودارهای مفهومی فرآیند همکاری و توافق با برندهای مختلف را آسان تر خواهد کرد. در هر صورت برندها پیش از پرداخت هزینه اسپانسری مایل به شناخت طرف قراردادشان هستند. تضمین اعتبار شما در حوزه شبکه های اجتماعی خیال آنها را تا حد زیادی راحت خواهد کرد.

3. بارگذاری مداوم مطلب

وب سایت CoSchdule با ترکیب 14 پژوهش مختلف در پی یافتن پاسخی برای یک پرسش رایج در میان برندها و افراد تاثیرگذار بوده است: هرچند وقت یکبار باید مطالب در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی بارگذاری کنیم؟ در مورد اینستاگرام پژوهش آنها حاکی از ضرورت حداقل ارسال یک مطلب در روز است. با این حال این رقم تا سه مطلب در روز نیز مطلوب خواهد بود.

براساس پژوهش وب سایت CoSchdule ساعت 8 تا 9 صبح و پس از 2 بامداد بهترین زمان برای بارگذاری پست در اینستاگرام است.

به منظور بهبود جایگاه برندمان به عنوان اکانتی تاثیرگذار در اینستاگرام بارگذاری حداقل یک پست در روز ضروری است. در حقیقت الگوریتم اینستاگرام نسبت به پست های تازه و خلاقانه واکنش بسیار مطلوبی دارد. به این ترتیب شما با بارگذاری مداوم یک پست در روز شانس افزایش جلب مخاطب را خواهید داشت.

توجه داشته باشید که فارغ از حکم کلی یک پست تا سه پست در هر روز، باید به سلیقه مخاطب مان نیز توجه داشته باشیم. بر این اساس شاید برخی از کاربران نسبت به مشاهده بیش از یک پست در روز از اکانتی واحد واکنش مثبتی نشان ندهند. در چنین حالتی بهترین کار احترام به خواست و نظر مخاطب هاست.

4. استفاده از هشتگ و تگ جغرافیایی

هشتگ ها مطالب ما را به هنگام جست وجوی بیشتر در دید مخاطب قرار می دهند. به این ترتیب با جست وجوی هشتگی خاص شما با خیل عظیمی از مطالب تازه منتشر شده در آن زمینه مواجه خواهید شد. استفاده از حداکثر 30 هشتگ برای پست مان شانس ما را برای افزایش بازدید مطلب موردنظر افزایش می دهد. با این حال نباید کاربرد هشتگ ها برای مخاطب آزاردهنده شود.

به عنوان یک برند معتبر باید تا جای ممکن از هشتگ های مرتبط با ماهیت فعالیت تان استفاده کنید. همچنین باید نسبت به تکمیل ظرفیت یا مسدود شدن هشتگ موردنظرمان هم اطمینان حاصل کنیم. در غیر این صورت کاربرد هشتگ های مشکل دار برای ما بدل به چالشی اساسی خواهد شد.

نکته طلایی به هنگام استفاده از هشتگ ها تلاش برای پرهیز از کاربرد نمونه های بسیار دم دستی است. به عنوان مثال هشتگ زندگی سالم در اینستاگرام 20 میلیون پست دارد. در حالی که این رقم برای هشتگ توصیه های زندگی سالم فقط 13هزار پست است.

مطلب مرتبط: ۵نکته بازاریابی جهت برندسازی در اینستاگرام

تگ های جغرافیایی به ما فرصت نمایش بیشتر مطلب مان برای افراد نزدیک را فراهم می کند. به این ترتیب با انتخاب تگ جغرافیایی مناسب افراد نزدیک تان بیشتر آن را مشاهده خواهند کرد.

5. تگ برندها در پست های مان

خب، اکنون شما آماده فعالیت به عنوان برندی رسمی در فضای اینستاگرام هستید. تا به اینجا شما برندتان را تعریف کرده، مرحله شناسایی مخاطب و تولید محتوای اولیه را پشت سر گذاشته اید. اکنون زمان یافتن برندهای معتبر برای همکاری و توسعه جایگاه تان در اینستاگرام است.

نکته مهم در اینجا شروع با گام های کوچک است. به عنوان مثال اگر در حوزه مراقبت از پوست فعالیت دارید، مستقیما به سراغ اکانت برند Estee Lauder نروید. به جای این کار به سراغ اکانت های کوچک تر و هم اندازه خود در فضای اینستاگرام بروید.

اجازه دهید به عنوان نمونه ای موفق سری به مطالب اکانت تاثیرگذار Tzibirita بزنیم. این فرد تاثیرگذار در حوزه سفر و گردشگری تصاویری با کیفیت بسیار بالا در اینستاگرام بارگذاری می کند. همچنین وی در برخی از مطالب خود دیگر فرد تاثیرگذار اینستاگرام یعنی پاول هویت را هم تگ می کند. این کار موجب تقویت جایگاه رسمی این اکانت می شود. در حقیقت سابقه طولانی تر پاول در فعالیت اینستاگرامی در اینجا به کمک Tzibirita آمده است.

6. افزودن اطلاعات محتوایی در بخش بیوگرافی

از بخش بیوگرافی خود به عنوان فضایی برای نمایش علاقه تان به فعالیت تاثیرگذاری استفاده کنید. افزودن آدرس وب سایت رسمی، ایمیل و محل دفتر رسمی در راستای این هدف ضرورت دارد. به عنوان مثال برند Tzibitia به هیچ وجه بخش بیوگرافی خود را هدر نداده است. این فرد تاثیرگذار حتی عبارت «تولیدکننده محتوا در حوزه سفر و گردشگری» را هم در بخش بیوگرافی اش درج کرده است. به این ترتیب سیگنال قوی از سوی وی برای برندهای فعال در حوره سفر ارسال می شود. همچنین برندهای مختلف نسبت به علاقه این اکانت به بازاریابی تاثیرگذاری برای محصولات شان تردید نخواهند کرد.

شما حتی پا را از این فراتر نیز خواهید گذاشت. به این ترتیب با درج لینک طرح سوال خبرگزاری ها شما امکان انجام مصاحبه آنلاین با آنها را خواهید داشت. این امر هم در زمان شما صرفه جویی خواهد کرد و هم برندهای مختلف را به مصاحبه با شما تشویق می نماید. همچنین به یاد داشته باشید که همکاری با سایر افراد تاثیرگذار شما را به سرعت مشهور خواهد کرد. به این ترتیب حتی تماس و صحبت با سایر افراد تاثیرگذار هم ایده چندان بدی نخواهد بود.

7. هدف گذاری بر روی فعالیت اسپانسری در اینستاگرام

هیچ ایرادی در برقراری ارتباط با سایر برندها و پیشنهاد تبلیغ محصولات شان از سوی شما وجود ندارد. در حقیقت بسیاری از افراد تاثیرگذار این کار را موجب کاهش جایگاه ویژه شان قلمداد می کنند. با این حال بسیاری از برندهای حرفه ای از این کار استقبال نیز می کنند. به این ترتیب فقط باید به سراغ جست وجوی برندهای فعال در زمینه کسب و کارمان برویم. سپس با سنجش همانندی ها باب گفت وگو را باز خواهیم کرد. به محض اینکه برندی فعال در حوزه خود را پیدا کردید، ارسال ایمیل اولین گام شما خواهد بود. سپس باید به سراغ تماس تلفنی یا تنظیم جلسه ای برای گفت وگوی بیشتر رفت.

به منظور یافتن اکانت های بهتر باید به سراغ برندهای مایل به سرمایه گذاری برای توسعه جایگاه در اینستاگرام برویم. این گونه برندها معمولا تمایل بسیار بیشتری به پرداخت هزینه برای تبلیغ محصولات شان دارند. در اینجا هم یک نکته طلایی تکراری را به یاد داشته باشید: گام نخست باید کوچک برداشته شود. همکاری در ازای دریافت مبلغ اندک برای شروع گزینه منطقی خواهد بود. در هر صورت همکاری های اولیه فقط برای افزایش تجربه صورت می پذیرد. اگر در این میان پولی هم نصیب مان شد، چه بهتر.

8. ارزش تان را بدانید

در نهایت باید ارزش برندتان را به خوبی بدانید. بر این اساس عرف صنعت بازاریابی به ازای هر هزار فالوور افزایش 10 دلاری درآمد است. با این حال درآمد نهایی شما بستگی به میزان لایک و کامنت مطالب تان نیز دارد. در هر صورت با پیشرفت بیشتر در دنیای اینستاگرام درآمدتان نیز افزایش خواهد یافت.

اگرچه بسیاری از افراد تاثیرگذار فهرست خاص خود برای دریافت هزینه تبلیغات را دارند، اما بسته به هر برند شما قابلیت چانه زنی متفاوتی خواهید داشت. در برخی از موارد نیز همکاری با یک برند مشهور آن قدر منافع جانبی دارد که شاید حتی نباید پولی به عنوان دستمزد دریافت کنیم.

مطلب مرتبط: راهکارهای مدرن برندها برای جذب مخاطب در اینستاگرام

توجه داشته باشید که تنها منابع تبلیغاتی شما پست ها نیستند. بخش استوری، ویدئوی زنده و تلویزیون (IGTV) از دیگر امکانات شما برای جلب مخاطب محسوب می شوند. استفاده از این ابزارها برای ترغیب هرچه بیشتر مخاطب به برندمان اقدامی کاملا منطقی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی