چهارشنبه, 18 مهر 1397 - 13:01

5 روش اخذ وام های تجاری با وجود اعتبار بد

بانک های بزرگ به کسانی که اعتبار بدی دارند پول قرض نمی دهند، این مسئله در کسب وکارها نیز صادق است. بنابراین اگر نیازمند سرمایه ای برای گسترش کسب وکارتان هستید، باید به دنبال راهکارهایی خارج از روش های مرسوم گرفتن وام باشید.

در حالی که تشخیص محدوده ای دقیق بسته به هر وام دهنده ای متفاوت است، اما اعتبار بد عموماً امتیازی زیر 620 دارد. اعتبار بد ناشی از دیرکرد در پرداخت، بدهی های زیاد و شاید حتی سوابق عمومی مانند تملک ثانوی یا ضبط رهن است. هرچه اطلاعات منفی بیشتری در سوابق اعتباری شما وجود داشته باشد، امتیازتان کمتر خواهد شد. همچنین زمانی که کسب وکار نتواند به تعهدات اعتباری پایبند بماند نیز اعتبار بد به وجود خواهد آمد.

راه هایی برای گرفتن وام کاری با اعتبار بد وجود دارد، اما باید خودتان را برای هزینه ای بالا آماده کنید. نرخ بهره وام به امتیاز اعتباری شما وابسته است، بنابراین اگر با وجود اعتبار بد با وام کاری شما موافقت شد، احتمالاً باید نرخ بهره بیشتری بپردازید. همین مسئله هزینه های مربوط به وام گرفتن را افزایش می دهد. مدارک مالی تکمیلی و آماده ای برای ارائه داشته باشید. نشان دادن اینکه می توانید به موقع بازپرداخت را انجام دهید می تواند به حل مشکل امتیاز اعتباری پایین کمک کند. اگر نشان دهید گردش مالی پایداری دارید یا به عنوان ضمانت نامه وثیقه بگذارید، شاید راحت تر با درخواست وام تان موافقت شود. بعضی مواقع نیاز است برای حداقل یکسال در کسب وکار خود بوده و درآمد سالانه مشخصی داشته باشید.

به دنبال وام های خُرد باشید

وام های خُرد، وام هایی کم و کوتاه مدت برای کسب وکارهای کوچک یا کسانی هستند که سرمایه کمی دارند. مبالغ این وام ها معمولاً زیر 50000 دلار هستند، بنابراین کسب صلاحیت دریافت آنها خیلی مشکل نیست. اداره کل کسب وکارهای کوچک آمریکا (U.S. Small Business Administration) وام هایی خرد ارائه می دهد که می توانند برای سرمایه کاری یا خرید کالا استفاده شوند، اما نمی توان از این وام ها برای خرید املاک یا بازپرداخت بدهی های موجود استفاده کرد. بسیاری از بانک های تعاونی و سازما ن های غیرانتفاعی نیز وام خرد ارائه می دهند و ممکن است محدودیت هایی در رابطه با چگونگی استفاده از آنها نیز داشته باشند. در صورت کسب صلاحیت، اخذ وام های خرد یکی از کم هزینه ترین راه هاست.

مطلب مرتبط: وام کسب و کارهای کوچک / نیمه خالی لیوان را ببینیم یا نیمه پر آن را؟

وام دهی فردبه فرد

در وام دهی فرد به فرد چند سرمایه گذار از یک بازار آنلاین برای اعطای یک وام استفاده می کنند. سرمایه گذار ها درخواست و حساب کاربری شما را بررسی می کنند و در مورد اعطای وام تصمیم می گیرند. در حالی که ممکن است وجه وام تان توسط چند سرمایه گذار تهیه شود، شما صرفاً یک وام و یک پرداخت ماهانه دارید. روند درخواست نسبت به درخواست وام مرسوم سریع تر پیش می رود و شاید حتی بسیار زودتر به سرمایه دلخواه تان برسید. ممکن است لازم باشد شخصاً ضامن وام شوید، البته اگر کسب وکارتان قادر به بازپرداخت وام نباشد، سرمایه شخصی تان را در معرض خطر قرار داده اید. همچنین شاید لازم شود نرخ بهره وام بیشتری بپردازید که البته برای هر وام کاری با اعتبار بد مسئله ای قابل پیش بینی است.

وام کوتاه مدت

اگر نیاز فوری به پول دارید، وام کوتاه مدت می تواند یک راه تأمین مالی باشد. در وام کوتاه مدت، وام دهنده مقداری پول بر مبنای فروش پیش بینی شده به شما قرض می دهد. بازپرداخت وام کوتاه مدت می تواند به یکی از این دو طریق انجام شود: انتخاب کنید بازپرداخت وام از کارت اعتباری و کارت بدهی فروش آینده تان انجام شود و یا با انتقال های دوره ای از حساب بانکی تان آن را بازپرداخت کنید. به نرخ بهره وام کوتاه مدت دقت کنید و از گرفتن وام با نرخ بهره بالا مخصوصاً آنهایی که نرخ درصد سالانه سه رقمی دارند، اجتناب کنید. هیچ منفعت دیگری جز افزایش گردش مالی شما در پرداخت زودهنگام وام کوتاه مدت وجود ندارد. برای اطلاع از وجود خدمات وام کوتاه مدت به تهیه کننده خدمات تجاری تان رجوع کنید.

تأمین مالی از طریق صورتحساب

تأمین مالی صورتحساب به شما فرصت گرفتن پول از طریق صورتحساب های پرداخت نشده تان را می دهد. در واقع وام دهنده صورتحساب های پرداخت نشده شما را می خرد و درصدی از مبلغ پرداختی را پیش پرداخت می کند و بخشی از مبلغ کل را تا زمان پرداخت صورتحساب نزد خود نگاه می دارد. وام دهنده برای موافقت با تأمین مالی و تعیین نرخ بهره، پیشینه پرداخت مشتریان تان را بررسی و احتمال پرداخت به موقع هر کدام را تعیین می کند. نرخ بهره بسته به اعتبار شخصی شما و زمانبندی پرداخت مشتری، می تواند بالا باشد. نرخ کارمزد به صورت هفتگی تا زمانی که بازپرداخت انجام شود به بهره اضافه می شود. باید برای تصمیم گیری راجع به مقرون به صرفه بودن این راه ابتدا کارمزدها و بهره ها را در نظر بگیرید.

درخواست از دوستان و خانواده

بسته به مقدار پول موردنیازتان شاید بتوانید از دوستان و اعضای خانواده نیز مبلغی قرض بگیرید، اما شاید در نهایت وام های زیادی برای بازپرداخت داشته باشید. اگر کسب وکارتان با شکست مواجه شود و نتوانید وام را بازپرداخت کنید باید به اثری که بر روی روابط تان می گذارد نیز فکر کنید. می توانید با نوشتن یک توافق نامه کتبی وام، منافع هر دو طرف را حفظ کنید. اعضای خانواده بهتر است ابتدا با یک متخصص مالیاتی راجع به پیامدهای سرمایه گذاری بر روی کسب وکار شما صحبت کنند. این راهکار می تواند در صورت ناموفق بودن کسب وکار، یک کسر مالیاتی مقرر کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی