چهارشنبه, 28 شهریور 1397 - 14:33

مجدداً سوخت گیری کنید!

حقیقتاً همه ما مشغله های زیادی داریم. این مشغول بودن تا اندازه ای مشخص می تواند خوب باشد. اما در صورتی که تنها برای بیکار نبودن به چیزی مشغول شویم، مفید و ثمربخش نخواهد بود، حتی اگر حس کنید در جریان پیشرفت قرار دارید.

گرچه تکنولوژی برای کمک به افزایش بازده کاری طراحی شده است، اما در واقع به این موضوع کمکی نمی کند. ما با گوشی های هوشمند خود ازدواج کرده ایم و حتی به دور بودن و یا خاموش شدن آنها واکنش نشان می دهیم.

آیا هنگامی که مردم در مورد کناره گیری موقت صحبت می کنند شما را آزار می دهند؟ جای سؤال است که دلیل این گونه واکنش ما چیست؟ شاید شما نیز مانند من توسط افرادی بزرگ شده اید که سختکوشی و تلاش را بسیار باارزش می دانستند. این «اعتیاد به کار» می تواند در DNA شما باشد و فقط باید اجازه بروز به آن را بدهید.

مطلب مرتبط:20 راهکار برای افزایش انرژی بدن در محل کار (اینفوگرافی)

ما در واقع افرادی را که تمام وقت کار می کنند تشویق می کنیم. گفته می شود مدیرعامل فقید فیات کرایسلر، سرجیو مارکیونه (Sergio Marchionne) همواره 7 گوشی موبایل را با خود حمل می کرده، هیچ گاه زمانی را برای رسیدگی به خودش صرف نمی کرده و تمام وقت کار می کرده است. او کارهای بسیار بزرگی را برای شرکت و سهامدارانش انجام داده است، اما آیا این راه رسیدن به یک زندگی شخصی و حرفه ای موفق است؟

من حقیقتاً آقای مارکیونه را درک می کنم. من به صورتی طبیعی انرژی بالایی دارم و با سرعت بسیار بالایی حرکت می کنم، اما در طول 30 سال زندگی حرفه ای دریافته ام که یا من باید سرعت خود را کاهش دهم و یا زندگی شرایطی را برایم به وجود می آورد که مجبور به کم کردن سرعت می شوم (و گزینه دوم به هیچ عنوان جالب نبوده است).

در طول زمان، به این نتیجه رسیدم که یک گزینه انتخابی دارم: انضباط لازم برای حفظ فرم خودم را یاد بگیرم. بنجامین فرانکلین می گوید، «ارزش خالص شما برای جهان عموماً به واسطه کسر عادت های بد از عادت های خوب شما به دست می آید.» به کلمه ارزش خالص توجه کنید! گفته او به هر دو زمینخ زندگی حرفه ای و شخصی اشاره می کند. حقیقت این است که این دو چیز، جدایی ناپذیر هستند.

امروزه و بیش از هر زمان دیگری، روتین هایی که برای من باعث بهترین بازده می شوند را درک می کنم. با وجود زمانی که برای کار صرف می کنم، زمان مشخصی را برای انجام کارهایی که به سوخت گیری فیزیکی و روحی من کمک می کنند اختصاص می دهم؛ مانند یوگا، مدیتیشن، گذراندن وقت با «مردم»، خواندن کتاب هایی که باعث تغذیه روحی من می شوند و خوردن غذاهای سالم که مرا شاداب و پربازده نگاه می دارند.

من به این نتیجه رسیده ام که حفظ یک روتین سلامت تأثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت؛ داشتن خواب مناسب، ورزش کردن، صرف زمان برای مدیتیشن، بازی کردن و . . . .

متوجه این هستم که عجیب به نظر میر سد، اما هنگامی که به کمپینگ می روم موبایل خود را خاموش می کنم. چرا که نه؟ به طور متوسط، هر کارگر آگاه در ایالات متحده هر 11دقیقه یکبار به واسطه یک ارتباط (انواع متنوع آن) متوقف می شود. اگر اولویت بندی های خود را به درستی انجام ندهیم، چگونه می توانیم زمان مورد نیاز را پیدا کنیم.

صرف زمان برای سلامت روحی و جسمی همچنین به کارایی بهتر ما در فضای کاری کمک خواهد کرد. حرکت مستمر با سرعت بسیار بالا و بدون هیچ توقفی باعث اشتباه خواهد شد. ما فکر می کنیم بدین وسیله در زمان صرفه جویی و از آن به بهترین وجه استفاده می کنیم، اما حقیقت این است که یک توقف برای فکر کردن می تواند بهترین صرفه جویی در زمان باشد.

به صدای افرادی که در مورد نادیده گرفتن سلامت صحبت می کنند و آنچه شما را بدین سمت سوق می دهد توجه نکنید. مواردی مانند:

• شغلی که احساسات شما را تغذیه نمی کند و فقط برای جیب تان مفید است و یا

• خانواده بزرگ شما که همواره به دنبال استفاده از روابط شماست و یا

• دلایلی که شما را به سمت انجام کاری هل می دهند ولی درون شما به دنبال رد آن است و یا

• آن رویداد اجتماعی که شما مجبور به شرکت در آن هستید.

مطلب مرتبط: اگر کارآفرینی پرمشغله هستید، این ورزش ها را فراموش نکنید!

در عوض روزهای خود را حول محور روتین های سالم که شامل ساعت خواب و فعالیت منظم هستند قرار دهید. یک همراه برای تمرین ورزشی پیدا کنید تا تمرینی مستمر داشته باشید. به انجام مدیتیشن بپردازید، زیرا برای کاهش استرس به شما کمک می کند. زمانی را برای گذراندن در طبیعت اختصاص دهید.

در آخر هفته پیش رو، نفس عمیقی بکشید. باتری های خود را دوباره شارژ کنید. یک پیاده روی و یا دویدن طولانی مدت انجام دهید. شما به سختی کار کرده اید و لیاقت این را دارید. در صبح اول هفته، هنگامی که به محل کار خود می رسید، از خودتان تشکر خواهید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی