چهارشنبه, 25 بهمن 1396 - 15:35

آموزش رهبر بعدی اپل توسط «تیم کوک»

دیروز جلسه سهامداران اپل در سالن آمفی تئأتر استیو جابز مقر جدید اپل برگزار شد و شرکت کنندگان علاوه بر رأی گیری، پیشنهادات ارائه شده از سوی صاحبان سهام، سؤالات خود از تیم کوک، مدیرعامل این کمپانی را مطرح کردند.

به گزارش دیجیاتو به نقل از رویترز، در این رویداد هنگامی که از کوک در مورد افزایش سود سهام اپل در صورت انتقال صدها میلیارد دلار دارایی های این کمپانی از کشورهای دیگر به آمریکا سؤال شد، او اعلام کرد که طرفدار این ایده نیست.

گمانه زنی ها از انتقال دارایی های خارج از آمریکای اپل به این کشور، پس از آن مطرح شد که قوانین مالیاتی این کشور اخیراً تغییر کرد و به کمپانی ها امکان می دهد دارایی های خود را با نرخ مالیات پایین تری نسبت به گذشته به آمریکا وارد کنند. البته کوک در نهایت اعلام کرده که مدیریت و اعضای هیأت مدیره نسبت به انجام این کار اصرار دارند.

سهامداران همچنین با پیشنهادی مخالفت کردند که بر اساس آن قوانین، اجازه یافتن سهامداران برای نامزد شدن در هیأت مدیره تسهیل می شد.

پیشنهاد دیگری که با آن مخالفت شد به ایجاد هیأت ویژه ای در این کمپانی به منظور نظارت بر شرایط کاری و برخی مسائل دیگر، و نیز گزارش عمومی آنها مرتبط بود که با مخالفت 94.4 درصد از سهامداران اپل مواجه شد. البته اپل نیز به سهامداران پیشنهاد کرده بود که با هر دو این موارد مخالفت کنند.

در این نشست، تیم کوک به موارد دیگری از جمله رشد کمتر از انتظار پرداخت موبایل (اپل پِی) اشاره کرد. البته به ادعای او آینده خارق العاده ای پیش روی این پلتفرم خواهد بود. او همچنین به صراحت در مورد طرح های خود برای جانشینش صحبت و در این مورد اعلام کرد که یکی از مهم ترین وظایفش به عنوان مدیرعامل «انتقال عصای» کمپانی (سکان هدایت) به یک رهبر جدید است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی