چهارشنبه, 27 دی 1396 - 13:45

تجربیات 6 کارآفرین موفق / کارآفرینان چگونه باید با عادهای بد خود کنار بیایند

یادگیری نحوه برخورد با عادات بد به عنوان یک کارآفرین بسیار مهم است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، تقریبا 6میلیون نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و 2.5 میلیون نفر بر اثر سوءمصرف الکل هر سال در سراسر جهان می میرند. این آمار کاملا باورنکردنی است. 

ما خودمان می دانیم که عادت های بد برای ما خوب نیستند. ما می دانیم که این عادت های بد بعضی اوقات روند پیشرفت ما را کند می کنندT یا حتی مانع از رسیدن به اهداف بلندپروازانه ای می شوند که برای خودمان تعیین کرده ایم، اما مشکل اینجاست که عادت کرده ایم.


همه ما باید در بعضی از مقاطع زندگی با عادات خوب و بد خود کنار بیایم. عادت های بد معمولا حداقل در اغلب موارد، به خودی خود از بین نمی روند، مگر اینکه فعالانه با آنها مقابله کنیم. عادت های بد همه جا هستند، حتی افراد موفقی که می شناسیم یک یا دو عادت بد دارند.

برای اینکه ببینید ما در زمینه عادت های بد مانند عقب انداختن کار روی پروژه های بزرگ، ناتوانی در انجام کار به دلیل حجم بسیاز زیاد کار و تلف کردن وقت با ایمیل تنها نیستیم، با شش کارآفرین موفق صحبت کردم و همه آنها حداقل یکی از عادت های بد خود و چگونگی مقابله با آن را گفتند.

برایان هالیگن، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت HubSpot

برایان در پاسخ به سؤال در مورد یک یا دو عادت بد خود گفت: «اینکه ایمیل شما اولویت های شما را تعیین کند، عادت بدی است. با انجام این کار، اولویت های دیگران را به اولویت خود تبدیل می کنید.»

گاهی اوقات، ما به ایمیل های مان بیش از حد وابسته هستیم.

اینکه هر زمان کسی به کمک شما نیاز داشت، شما در دسترس باشید، خیلی خوب است، به ویژه اگر شما یک تیم بزرگ را اداره می کنید، اما به اولویت های خودتان فکر کردید؟

براون اینگونه بیان می کند: «شما باید در مورد فهرست اولویت های ماهانه خود و رعایت آنها منظم و مرتب عمل کنید.»

به عنوان یک کارآفرین، سطح موفقیت شما تا حد زیادی به این بستگی دارد که در راه رسیدن به اهداف مهم کسب وکار وقت خود را چگونه می گذرانید.

پاسخ دادن به ایمیل ها در تمام طول روز باعث می شود شما منفعل شوید و هفته ها، ماهها یا حتی سال ها برای رسیدن به اهداف خود تلاش نکنید.

سعی کنید در تقویم خود در طول روز زمانی را برای خواندن و پاسخ دادن به ایمیل ها کنار بگذارید و از اینکه چقدر کارآمد تر می شوید، شگفت زده خواهید شد.

2- رایان کارسون، بنیانگذار Treehouse

«عادت بدی که دارم این است که پروژه های بزرگ را نمی توانم انجام دهم».

این اتفاق برای بسیاری از ما می افتد. گاهی اوقات حتی فکر کردن به وظایف بی شمار یا پروژه هایی که باید روی آن کار و آن را تکمیل کنید، کافی است تا شما را خسته و آشفته کند.

وقتی رایان گفت که چگونه با آن مقابله می کند، یکی از ساده ترین نکات بهره وری را آموختم: «برای غلبه بر این عادت، پروژه های بزرگ را به چند قسمت از مراحل کوچک تر تقسیم می کنم و سپس هر روز به چند مورد می پردازم.»

ساده است. مثلا فکر کنید باید یک مقاله 3000 کلمه ای برای پست بعدی وبلاگ بنویسید. در واقع شما مجبور نیستید کل پست وبلاگ را در یک روز بنویسید. بسته به اینکه چقدر خوب یا سریع می نویسید چند روز را به این کار اختصاص دهید و برای خود هدف بگذارید که مثلا هر روز 100هزار کلمه بنویسم. اگر در ابتدا کار های بزرگ را به چند کار کوچک تر تقسیم کنید و اهداف واقع بینانه و در دسترس برای خودتان تعیین کنید، محصول نهایی بسیار بهتر خواهد بود.

این تکنیک تا حد زیادی به شما کمک می کند تا به عنوان یک کارآفرین خسته و آشفته نشوید.

3. سوجان پاتل، موسس Narrow. io، Contentmarketer. io و Quuu. co

سوجان به عنوان متخصص بازاریابی دیجیتال، با بسیاری از شرکت های بزرگ 500 فورچون در جهان کار می کند. لینکیدن، یاهو و اکسپدیا چند مورد از آنها هستند. او همچنین در نشریات معتبری مانند فوربس، وال استریت ژورنال (WSJ)، مجله کارآفرین و... مشارکت دارد. من با سوجان صحبت کردم و از او خواستم حداقل یکی از اصلی ترین عادت های بد خود را به اشتراک بگذارد و اینکه چگونه تلاش می کند تا بر آن غلبه کند. او گفت که کاملا بلند پرواز است و این باعث می شود عادت های بد جدیدی پیدا کند و مجبور می شود همیشه با آنها دست و پنجه نرم کند.

با این حال، به نظر می رسید عادت دیگری دارد که از همه مهم تر است: درگیر مکالمه در ایمیل می شوم.

به گفته خود او، «بزرگ ترین عادت بدی که در چندین کسب وکار خود دارم، این است که حواسم پرت می شود و اسیر مکالمه های ایمیلی می شوم.

اگر پیگیری آنچه در کسب وکار شما اتفاق می افتد، مهم است، اقدام و اجرا از آن مهم تر است.»

آنچه برای جلوگیری از این عادت بد انجام می دهد، کاری است که اکثر ما می توانیم به راحتی از آن یاد بگیریم و تقلید کنیم: «کاری که برای مقابله با این عادت بد در زندگی خودم انجام می دهم این است، که دو، سه بار در روز حداقل یک تا دو ساعت از هرگونه ارتباطی دوری می کنم. به این ترتیب می توانم بر روی اجرای یک تا دو کار بدون حواس پرتی ناشی از ایمیل تمرکز کنم. به عنوان تکنیک پومودورو به آن نگاه می کنم.»

4- الکس ترنبول بنیانگذار Groove

«بدترین عادتم این است که گاهی عجول می شوم. باعث می شود معاملات را از دست بدهم، هزینه های زیادی برای استخدام بپردازم (و استخدام های بدی داشته باشم) و به نتایج بی حد و حصر نامطلوب دیگر منجر می شود. در طول سال ها خیلی بهتر شده ام، اما هنوز هم باید هر روز به طور فعال روی آن کار کنم.»

پس چگونه الکس با این عادت بد خود مقابله می کند؟

«چند راه مفید برای مقابله با آن پیدا کرده ام، اما شاید مؤثر ترین راه این است که با خودم در مورد پیامدهای کاری که در نظر دارم صادق باشم. به عنوان مثال، اگر وسوسه شدم روی چیزی بپرم به جای اینکه بخوابم، خودم را مجبور می کنم به طور صریح به چند سؤال ساده پاسخ دهم. الکس اضافه کرد: «واقعا بد ترین چیزی که می تواند رخ دهد، چیست؟ بهترین چیست؟ احتمال کدام یک بیشتر است؟ اگر به جای صبر کردن همین الان اقدام کند، کدام حالت روی می دهد؟»

«سؤال آخر به ویژه به من کمک کرد تا خودم را کنترل کنم و در بسیاری موارد صبور باشم.»

هنگامی که شما برای کار کردن روی پروژه ای اضطراب دارید که می دانید نیازمند توجه زیادی است، صرفا بررسی نکات مثبت و منفی بالقوه اقدامات به شما کمک می کند تا روی تصمیم گیری خود متمرکز شوید.

5- روی من، بنیانگذار DaPulse

روی توضیح داد: «باید بگویم که مهم ترین عادت بد من از دست دادن زمان یا نرسیدن به جلسات و فراموشی سررسید کارهاست. من به کسانی که چیزها را به خاطر می سپارند و موعد کارها را به یاد دارند، حسادت می کنم. وقتی بحث زمان مطرح می شود اغلب حرفی برای گفتن ندارم.»

وی گفت: «این نوع عادت بد، زمانی که مدیریت تیم یا یک شرکت را در دست دارید، حتی بد تر است. تأسیس DaPulse به آرزوی من برای حل مشکل مدیریت پروژه مؤثر برای خودم و دیگران ارتباط دارد.»

در اینجا چگونگی مقابله روی با عادت بد خود در از دست دادن جلسات و تاریخ سررسید ها می آید:

روی می افزاید: «صرف نظر ازDaPulse، توانستم با استفاده از تقویم و نگاه کردن به آن هر روز صبح و در طول روز پیشرفت چشمگیری داشته باشم. در پایان، همه چیز در مورد ایجاد یک روال و رعایت آن است. احساس می کنم این دقیقا همان چیزی است که برای مدیریت تیم نیز مناسب است.»

6- برندان وایلد، مدیر بازاریابی در Umbrellar. nz

«تعویق - من با عقب انداختن کار ها مقابله می کنم. من همیشه کارهایی را که می توانستم برای مدت زمان طولانی انجام دادم، آنقدر به تعویق می انداختم که انجام آنها غیرممکن می شد.»

عقب انداختن کار ها یکی از بزرگ ترین عادات بد کارآفرینان است. با توجه به اینکه خودم نیز کار ها را عقب می اندازم، می دانم که غلبه بر آن به تلاش های آگاهانه نیاز دارد. ندای درونی به صورت مداوم به شما می گوید که راحت باشید و کار ها را بعدا انجام دهید.

برندان نیز این تجربه را داشته و می گوید که چگونه با آن مقابله می کند: «چیزی به من می گوید باید این کار را انجام دهم. این امر به ناچار بر توانایی من در انجام کارهای معنی دار در کسب و کار تأثیر می گذاشت و می توانستم درست پس از تغییر ذهنیت خود در مورد آنچه اهمیت دارد و آنچه باید انجام شود و غلبه بر این عادت بد کار هایم را به درستی پیش ببرم.»

به طور خلاصه، کارآفرینانی که در این پست مطرح شده اند، دو چیز مشترک دارند:

- آنها در کار خود موفق هستند.

- همه آنها حداقل یک عادت بد دارند.

اما یک ویژگی های کلیدی دیگری در هر یک از آنها وجود دارد؛ آنها راه هایی برای مقابله با عادت های بد خود پیدا کرده اند و این درسی است که باید بگیریم.

«کارآفرینان موفق، انسان های فوق العاده ای نیستند. در واقع، چیزی به عنوان ابر انسان وجود ندارد. آنها فقط آموختند که چگونه با کاستی های خود مقابله کنند و رشد کنند.» دن دنون، مدیرعامل Zoo Printing

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی