یکشنبه, 29 مهر 1397 - 17:44

10روش جهت آمادگی بیشتر در ارائه پروژه به سرمایه گذاران

تمرین مداوم بر روی ارائه به سرمایه گذاران نتیجه بسیار خوبی دارد. اعتمادبه نفس هنگام ارائه در جهت کسب اعتماد سرمایه گذار به کسب و کارتان بسیار اهمیت دارد.

به همین خاطر ما از 10 کارآفرین برتر انجمن کارآفرینان جوان سؤال زیر را پرسیدیم:

سؤال: ارائه به سرمایه گذار بسیار مهم است و در نتیجه آن می توان سرمایه بسیاری را جذب کسب وکار کرد، با این حال بهترین روش در تمرین ارائه مؤثر چیست؟

1. از هم بنیانگذاران استفاده کنید

در حضور سایر بنیانگذاران ارائه و سعی کنید یکدیگر را زیر سؤال ببرید. آمادگی و بررسی همه جانبه محتوای ارائه و در نتیجه یافتن تمام نقاط تاریک برنامه می تواند کمک شایانی به مشخص کردن نقاط ضعف و قوت کسب وکارتان کند. –جردن ادلسون (Jordan Edelson)، Appetizer Mobile LLC.

مطلب مرتبط: توصیه های یکی از سرمایه گذاران بزرگ جهان به مؤسسان استارت آپ

2. از خود فیلمبرداری کنید

من از ارائه خود فیلم می گیرم تا بتوانم محتوای منتقل شده را بررسی کنم. دیدن این ویدئوها به من بینشی مناسب در چگونگی ارائه مثبت می دهد تا بتوانم تغییراتی مطلوب ایجاد کنم. -جان رامپتون (John Rampton)، Calendar.

3. از زبان علمی استفاده نکنید

در کنار اهمیت اشراف کامل بر کسب وکار، توانایی ارائه مناسب به تمام سطوح مشتریان اهمیت بسیاری دارد. اگر شما چنین توانایی ندارید، پیش از ارائه به سرمایه گذار در شیوه ارائه تان تجدیدنظر کنید. در عین حال باید به طور صریح نشان دهید که چرا طرح شما مهم است و چگونه مشکلات دیگران را برطرف می کند. –استفن اوفورد (Stephen Ufford)، Trulioo.

4. ارائه خود را در برابر کسانی که پیش زمینه ذهنی ندارند تمرین کنید

نباید تنها مقابل کسانی که حامی شما هستند ارائه داشته باشید. شما باید انتقادات صادقانه افراد حقیقی دیگر را نیز تجربه کنید. به دنبال مؤسسان استارتاپ هایی باشید که افزایش سرمایه داده اند و یا از دیگر سرمایه گذاران به عنوان راهنما استفاده کنید تا بتوانید از نظر صریح آنها در مورد طرح کسب وکار، ارائه و کلیات محتوای سخنان تان بهره ببرید. -شان شولز(Shawn Schulze)، HomeArea.com.

5. در برابر دوستان صادق خود ارائه دهید

من همیشه در برابر دوستان صادق خود ارائه می دهم و از آنها می خواهم از جزییات ارائه ام بی رحمانه انتقاد کنند. این روش من را برای ارائه در بدترین شرایط مهیا و معمولاً زوایایی از ارائه را مشخص می کند که پیش از این در نظر نگرفته بودم. -زف هرمن (Zev Herman)، Superior Lighting.

6. ارائه خود را جذاب کنید

به نظرم جذابیت و شوخ طبعی در ارائه لازم و ضروری است. ارائه چندباره در ذهن کمک می کند تسلط بیشتری پیدا و معمولاً ارائه خود را تا مرز جنون دوره می کنم. صدای بلند، جک، دیوانه بازی و . . . را حین دوره تجربه می کنم. این کار به من کمک می کند قسمت هایی از ارائه ام که جواب نمی دهند را پیدا کنم و با تصحیح آنها آماده ارائه واقعی شوم. در انتهای این دوره ها من همیشه اعتمادبه نفس بیشتری می یابم. –آدرین اشمیت (Adrien Schmidt)، Bouquet.ai.

7. آمار کسب وکارتان را داشته باشید

احتمالاً بسیاری از سرمایه گذاران در مورد شرکت شما تحقیق کرده اند و مستقیماً به سراغ آمار و ارقام می روند. برای پاسخ به سؤالات آماری مهیا باشید و در ارائه تان به قدری انعطاف پذیر باشید که بتوانید موارد مورد علاقه آنها را مطرح کنید. -سید بالخی (Syed Balkhi)، WPBeginner.

8. تصور کنید

تحقیقات نشان می دهد مغز نسبت به تصورات مان مشابه با واقعیت عکس العمل نشان می دهد. خود را در اتاقی پر از مخاطب تصور کنید و تلاش کنید بهترین ارائه را داشته باشید. این تمرین نتیجه بسیار خوبی در رقابت های سطح بالا به همراه دارد. –جاستین فارمن(Justin Faerman)، Conscious Lifestyle Magazine.

مطلب مرتبط: چگونه در هنگام نیاز، سرمایه گذاران را به مشارکت وادار کنیم

9. زمان را کنترل کنید

این تمرینی است که من در ارائه های مدرسه انجام می دادم، اما قطعاً در این شرایط نیز قابل تعمیم است. زمان بگیرید تا متوجه شوید چه مقدار طول می کشد به نقاط مهم و اساسی مربوط به ارائه تان برسید و آنها را توضیح دهید. مواردی که زمانبر هستند را پیدا و سعی کنید بدون حذف نکات ضروری، مدت زمان شان را کاهش دهید. سرمایه گذاران علاقه ای به اتلاف وقت ندارند. –بریس ولکر(Bryce Welker)، Crush The PM Exam.

10. از پادکست ها و فضای کاری اشتراکی استفاده کنید

مهم ترین نکته در آمادگی برای ارائه، ارزیابی موشکافانه است. این روش نه تنها سرمایه گذاران نامربوط را از لیست شما حذف می کند، بلکه ارائه تان را نیز متقاعدکننده تر می سازد. مضاف بر آن اگر با صحبت کردن میان جمع مشکل دارید، می توانید از این فرصت برای تمرین استفاده کنید. پادکست ها و فضای کاری اشتراکی فرصتی مناسب برای تمرین هستند. –برایان دیوید کرین (Brian David Crane)، Caller Smart Inc.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی