یکشنبه, 08 مهر 1397 - 14:21

4 نکته درخصوص Pinterest که می توانید با استفاده از آن ها ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید

اگر تاکنون نمی دانستید، باید بگویم که پینترست بهترین دوست وبلاگ نویسان است. شاید شنیده باشید که این پلتفرم تنها برای یافتن دستورهای غذایی، دکور منزل و پروژه های دست ساز مناسب است، اما حقیقت چیز دیگری است. هر روز افراد 2میلیون عکس در پینترست به اشتراک می گذارند و بسیاری از این تصاویر از سوی وبلاگ نویسان، استارتاپ ها و کارآفرینانی است که برای محصولات و مطالب خود به دنبال طرفداران جدیدی هستند.

به عنوان یک وبلاگ نویس می توانید با استفاده از پینترست، برای پست های خود ترافیک بسیار زیادی را فراهم کنید. نحوه کار اینچنین است که هر بار کسی پین های شما را ببیند، این پین ها درگاه مستقیمی به وبلاگ تان خواهد بود، اما با وجود رقابت بسیار بالا چگونه می توان از دیگران متمایز بود؟

تاکتیک های ساده ای برای ایجاد محبوبیت در پینترست وجود دارد که به واسطه آن ها می توانید خوانندگان بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید. در اینجا 4 روش برای افزایش ترافیک وبلاگ از طریق پینترست ارائه شده است.

1. برای مخاطبان هدف خود بورد بسازید

اگر حرفه شما وبلاگ نویسی است و برروی بازاریابی دیجیتال تمرکز دارید، پس داشتنِ بوردِ دستورهای غذایی چندان به کارتان نخواهد آمد. به جای آن بوردهایی ایجاد کنید که مخاطبان هد ف تان را مد نظر قرار دهد تا آنان بتوانند به سادگی شما را پیدا کنند. لورن از وب سایت مالی پرکتیکال پنی، بوردهای بسیاری را مناسب با علائق بازدیدکنندگان صفحات مجازی طراحی کرده است.

نکته: در نامگذاری بورد مورد نظرتان از کلمات کلیدی استفاده کرده و بورد خود را توصیف کنید تا بتوانید از مزایای سئو در پینترست بهره مند شوید و مخاطبان شما نیز قادر خواهند بود محتوای ارزشمندی که به دنبالش هستند را پیدا کنند.

مطلب مرتبط: راهکارهای پینترست (Pinterest) برای ارتقای جایگاه برند شما / کسب‌ و‌ کار خود را اجتماعی‌ تر کنید

2. تصاویر برنددار بسازید

تصاویر حائز اهمیت هستند: اگر تصویر موجود در پینترست بی کیفیت و ناجور باشد، بازدید کننده سریعا آن را رد می کند. اگرچه ساخت تصاویر برنددار قدری زمانبر است، اما ارزش این سرمایه گذاری زمانی را دارد.

تصاویر برنددار نه تنها موجب پیشرفت تان می شوند، بلکه شما را به عنوان فردی حرفه ای معرفی می کنند؛ کاربران می توانند به نقاط تفاوت و تمایز میان کار شما و رقبای تان اعتراف کنند.

برای مثال، جسیکا نظرعلی، مربی کسب و کار، تصاویر برنددار جذابی می سازد که سریعا هم قابل تشخیص هستند.

نکته: می توانید با استفاده از ابزارهایی همچون Canva تصاویر باکیفیت و جذابی را برای پینترست بسازید. به هنگام طراحی، از یک فونت بزرگ و واضح استفاده کنید تا هم عنوان وبلاگ مشخص باشد و هم آدرس وب سایت برروی تصویر نشان داده شود.

3.«ریچ پینز» را فعال کنید

اگر می خواهید در خبرنامه مورد توجه قرار بگیرید و در چشم پینترست مهم جلوه کنید، استفاده از ریچ پینز بسیار مهم است. هنگامی که حالت ریچ پینز فعال شود می توانید اطلاعات پین خود را همچون عنوانی درشت نویس ببینید، که از جمله این اطلاعات می توان به آدرس وب سایت و آیکون نویسنده اشاره کرد.

النا کین وبلاگ نویس، برای ایجاد تمایز در پست های خود حالت ریچ پینز را فعال کرد.

نکته: کاربران وردپرس می توانند با استفاده از چند گام ساده از طریق نصب افزونه Yoast SEO حالت ریچ پینز را فعال کنند. با این کار بازدیدکنندگان می توانند ببینند که این پین از کجا می آید و چگونه می توانند به محتوای اصلی دسترسی پیدا کنند.

4. به بوردهای گروهی ملحق شوید

یک روش دیگر برای افزایش میزان ترافیک وبلاگ تان و توسعه دامنه نفوذ در پینترست، پیوستن به بوردهای گروهی است. بوردهای گروهی محلی هستند که تعدادی از پینِرها بر روی یک بورد مشترک همکاری می کنند. آنها این کار را با پین کردن محتوای خود و سایر محتواهایی که با موضوع بورد تناسب دارد، انجام می دهند. بوردهای گروهی به خاطر داشتن چندین وبلاگ نویس تاثیرگذار در کنار هم، توانایی جذب دنبال کنندگان بسیاری را دارد که این افراد به خوانندگان وبلاگ بدل خواهند شد.

برای مثال، بوردهای گروهی کارآفرینی زنان، دنبال کنندگان بسیاری داشته و می توان از آن بهره برد.

نکته: شما می توانید با جست وجو در پینترست بوردهای گروهی خوبی پیدا کرده و به آنها ملحق شوید. برای مثال پروفایل وبلاگ نویسان محبوب تان را بررسی کنید. اگر شما قسمت بوردهای آنان را بررسی کنید، بوردهایی گروهی ای که در آنها همکاری دارند را خواهید دید. سپس شما نیز می توانید درخواست همکاری در این گروه ها را داشته باشید.

با گذشت زمان می توانید به فکر ایجاد بورد گروهی خودتان باشید. شما می توانید با دعوت کردنِ سایر پینرها، یکی از بوردهای موجود خود را به بورد گروهی تبدیل کنید. این کار نه تنها میزان مخاطبان تان را افزایش می دهد، بلکه امکان ایجاد ارتباط با سایر وبلاگ نویسان صنعت تان را فراهم می کند.

هدایت ترافیک ارگانیک از طریق پینترست قدری زمان بر است، اما ارزش اش را دارد. با استفاده از این نکات شما هم می توانید از پینترست به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده کرده و ترافیک وب سایت خود را به شکلی نجومی بالا ببرید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی