جمعه, 16 شهریور 1397 - 15:37

چگونه برند شخصی مان را وارد مسیری تازه کنیم / تغییر جلوه های فعالیت برندمان با استفاده از فرمت های ویدئویی

برند شخصی شما بیانگر هویت تان است. همچنین تمام حرکات و گفته های شما نیز با ارجاع به برندتان تفسیر می شود. در زمینه تعامل با دیگران، برند شخصی ماهیت اصلی انتظارات و ادراک های طرف قابل را تعیین خواهد کرد. برهمین اساس ایجاد برند شخصی می تواند به مثابه کلید موفقیت شما و در نتیجه ایجاد اعتماد بیشتر مشتری به شرکت تان باشد.

از برخی زوایا، شاید شما نیاز به بازیابی یا ایجاد تغییر پیرامون برندتان داشته باشید. در این زمینه دلایل مختلفی را می توان برشمرد. به عنوان مثال تغییر تکنولوژی و معرفی دستاوردهای تازه تر، بهبود شیوه فعالیت در شاخه تخصصی شما یا ساده تر از اینها فهم علاقه مندی مخاطب تان به گونه ای متفاوت از محتوا از جمله چنین دلایلی محسوب می شود.

ویدئو هم یکی از المان های مهم در عرصه بازاریابی محسوب می شود و هم راهکاری مناسب برای معرفی اقدامات تازه برندمان در عرصه کسب و کار. در این مقاله آدریان فیشر به عنوان یکی از صاحبان موفق کسب وکار به بررسی سه شیوه جذاب برای تغییر عرصه فعالیت و تجدید حیات برندمان در عرصه کسب وکار با استفاده از تکنولوژی ویدئویی خواهد پرداخت.

انتخاب مسیری تازه

در راستای ایجاد تغییر در کسب وکارمان ابتدا باید آگاهی مطلوبی از وضعیت مان کسب کنیم. بررسی نظرات کاربران در این زمینه یکی از بهترین راهکارها محسوب می شود. به یاد داشته باشید که پس از انتخاب مسیری تازه برای فرآیند بازاریابی تان به سرعت به سراغ آن نروید. چنین کاری فقط باعث سردرگمی مخاطب تان خواهد شد. بر این اساس ابتدا پیرامون رویکرد تازه تان صحبت کرده و سپس به سراغ اجرای آن روید. همچنین اهمیت گفت وگو با اعضای برندتان را نیز فراموش نکنید. بر این اساس یکی از مهم ترین اقدامات پیش از تغییر استراتژی برندمان هم فکری با دیگر اعضا و کارمندان خواهد بود.

مطلب مرتبط:انواع برند شخصی در دنیای کسب و کار

پیش از اجرای طرح نوین تان باید فعالیت و هشیاری برند خود را افزایش دهید. بر این اساس مخاطب های خود را در مورد ماهیت برنامه مان آگاه سازید. توجه داشته باشید که تغییر برندتان به صورت غافلگیرانه برای مخاطب ظاهر نشود.

بررسی نظرات کاربران در شبکه های اجتمای برگ برنده شما در این مرحله خواهد بود. به طور معمول مشتریان تمایل بالایی به بیان نظرات شان در شبکه های اجتماعی (به جای فضاهای دیگر) دارند. مزیت این روش نیز امکان بیان آزادانه نظرات بدون هیچ گونه محدودیتی است. پس از دریافت نظر کاربران در مورد برنامه جدید برندتان پاسخگویی به آنها ضروری است.

بر این اساس آنها را نسبت به ماهیت تغییر و نتایج آن آگاه سازید. به آنها اطمینان دهید که این تغییرات تاثیر منفی بر روی سرویس دهی به آنها ندارد، بلکه به طور کامل در راستای بهبود وضعیت مشتریان است. در زمینه برند شخصی فرآیند اعتمادآفرینی در مخاطب اندکی دشوارتر است. اگر برند شخصی شما از اعتبار بالایی در عرصه کسب وکار برخوردار باشد، برقراری ارتباط با مخاطب ها بسیار راحت خواهد بود. در غیر این صورت شاید نیاز به استفاده از توانایی ارتباطی برند اصلی تان باشد.

در پایان این مرحله مایلم شما را نسبت به اهمیت دریافت اطلاعات و ایده ها از مشتریان آگاه سازم. بر این اساس کانال ارتباطی مناسب برای دریافت ایده های آنها پیرامون بازسازی و انتخاب مسیر جدید برای برندتان را فراهم کنید. ارسال پیام ویدئویی برای مشتریان، ضبط ویدئوهای زنده در شبکه های اجتماعی و پاسخ به پرسش های مخاطب ها و درخواست برای طرح ایده ها در قالب فرمت های صوتی یا تصویری بهترین راه ها برای آماده سازی مشتریان نسبت به پذیرش استراتژی تازه برندتان خواهد بود.

استفاده از ویدئو برای راه اندازی کارهای تازه

همانطور که مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیس بوک، سال گذشته اعلام کرد «فرمت ویدئویی روز به روز در حال توسعه و گسترش محبوبیتش است». براساس گزارش موسسه Tubular نرخ مشاهده محتوای ویدئویی برندها بین سال 2016 و 2017 به ترتیب 99درصد در یوتیوب و 258درصد در فیس بوک افزایش یافته است. همچنین این گزارش اعلام می کند که محتوای ویدئویی در توییتر شش برابر بیشتر شانس بازنشر را دارد. به این ترتیب دنیای اینترنت بیش از هر زمانی با محتوای ویدئویی احاطه شده است. البته ماجرا به همینجا ختم نمی شود، بلکه پیش بینی ها از تسخیر 80 درصد فضای اینترنت از سوی ویدئوها تا پایان دهه جاری حکایت دارد.

بی شک ویدئو راهکاری زیبا و جذاب برای بیان تغییرات برندمان به صورت کاملا ساده و شفاف محسوب می شود. بر این اساس شما به طور کاملا رایگان قادر به خلق ویدئویی دو یا سه دقیقه ای و بارگذاری آن بر روی یوتیوب خواهید بود. فرقی ندارد تغییر برند شخصی شما به دلیل انتقال تان به بخشی تازه است یا شروع کسب وکار شخصی تان، در هر صورت بیان جزئیات حادثه به مخاطب نقش مهمی در بازیابی اعتماد وی دارد. همچنین در اینگونه موارد شما به راحتی از ایده های مخاطب تان در قالب نظرات مختلف بهره مند خواهید شد.

به لطف پیشرفت تکنولوژی اکنون شما گونه های مختلفی از فرمت های ویدئویی را برای بیان کارهای تازه تان در اختیار خواهید داشت. از جمله انواع فرمت های می توان به انیمیشن های سه بعدی با کیفیت بالا، ویدئوهای موبایلی، فیلم های باکیفیت و حرفه ای در قالب نمونه های سینمایی و دوربین های ساده برای ضبط گفت وگوی شخصی اشاره کرد. توجه داشته باشید که در اینجا فرقی ندارد از کدام مدل استفاده می کنید. نکته مهم اشتیاق شما به بیان مسائل به گونه ای ساده و دقیق به مخاطب است. از آنجایی که برندهای شخصی حول محور یک فرد انسانی شکل می گیرد، گفت وگوی شما با مخاطب ها به منزله صحبت تمام برندتان با مشتریانش است، بنابراین در عین صمیمیت، جلوه حرفه ای تان را نیز حفظ کنید.

مطلب مرتبط: ۵ اصل اولیه برندسازی شخصی

به یاد داشته باشید که ویدئو فرم های مختلفی دارد

امروزه بارگذاری محتوای ویدئویی در شبکه های اجتماعی بدل به ضرورتی اجتناب ناپذیر برای کارآفرینان شده است. براساس آمارهای رسمی در حال حاضر اینستاگرام 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. این درحالی است که اسنپ چت فقط 178 میلیون کاربر فعال در ماه به خود جلب می کند. بر این اساس برای ایجاد تحول در برند شخصی مان باید زمان و هزینه مشخصی به منظور یافتن پلتفرم های مناسب برای فعالیت اختصاص دهیم. در این زمینه از پیش ضرورت حضور در یوتیوب و اینستاگرام را به یاد داشته باشید. در حقیقت یوتیوب به دلیل نمایش انحصاری ویدئو و اینستاگرام به خاطر حجم بالای کاربرانش غیرقابل چشم پوشی هستند.

بی شک امروزه جلب توجه مخاطب سخت تر از هر زمان دیگری است. بر این اساس باید ویدئوهای مان را کوتاه و خلاقانه تولید کنیم. توجه به محدودیت زمانی پلتفرم های مختلف برای محتوای ویدئویی کمک شایانی به ما در این مرحله خواهد کرد. به منظور آگاهی از این موضوع به فهرست ذیل توجه نمایید:

اینستاگرام: امکان بارگذاری محتوای ویدئویی تا حداکثر 60 ثانیه وجود دارد.

اسنپ چت: ویدئوها در این پلتفرم فقط و فقط 10 ثانیه ای خواهند بود.

فیس بوک: فیس بوک یکی از بهترین گزینه ها برای بارگذاری مصاحبه های مفصل است. بر این اساس فیس بوک حداکثر ویدئوهای 45دقیقه ای یا معادل 1.75 گیگابایت را پشتیبانی می کند.

لینکدین: به عنوان شبکه اجتماعی مخصوص کسب وکارها، لینکدین از ویدئوهای 10دقیقه ای پشتیبانی خواهد کرد.

توییتر: ویدئوها در این شبکه اجتماعی محبوب حداکثر 140 ثانیه هستند. با این حال برخی از ناشرهای خاص امکان بارگذاری ویدئوهای طولانی تر را نیز دارند.

یوتیوب: در این پلتفرم هیچ محدودیت زمانی برای ویدئوها وجود ندارد. در هر صورت از شبکه اجتماعی مخصوص فرمت ویدئو به جز این هم انتظار نمی رود. با این حال توجه داشته باشید که اغلب ویدئوهای محبوب در این شبکه اجتماعی زیر 5 دقیقه هستند، بنابراین در ساخت ویدئو برای برند شخصی تان حداکثر صرفه جویی را انجام دهید.

به هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی باید از مزیت های ویژه هر کدام نهایت استفاده را ببریم. به عنوان مثال اینستاگرام، اسنپ چت و فیس بوک، همگی سرویس استوری را در اختیار کاربران قرار می دهند. این سرویس امکان بارگذاری موقت ویدئوها (برای 24 ساعت) تا حداکثر 15 ثانیه را فراهم می کند. به نظر من سرویس استوری بهترین گزینه برای نمایش پشت صحنه برند شخصی تان به مخاطب است. صحنه هایی نظیر نحوه فعالیت روزانه و چالش های پیش رو بهترین نمونه ها در این زمینه هستند. به طور مشابه، پلتفرم های توییتر، فیس بوک و یوتیوب امکان سنجاق کردن ویدئوها را برای شما فراهم خواهند کرد. با استفاده از این امکان شما ویدئوی خود را برای اغلب کاربران یا طیف مشخصی از آنها برجسته خواهید ساخت. به این ترتیب به هنگام ورود کاربران به یکی از این پلتفرم ها، ویدئوی شما اولین محتوای ارائه شده به آنها خواهد بود.

مطلب مرتبط: برندسازی شخصی با 5 راهکار / چطور برند شخصی خود را بسازیم؟

به هنگام ایجاد فصلی جدید در کارنامه برندمان توجه به واکنش های مشتریان بسیار حیاتی است. در حقیقت باید فهمید که آیا مخاطب ما از تغییرات اعمال شده رضایت خاطر دارد یا خیر. در صورتی که پاسخ آنها به فعالیت ما منفی است، نکته مهم اقدام برای بهبود شرایط خواهد بود. پرسش اصلی در اینجا اما منبع ما برای فهم اشتباه در فرآیند بازیابی و تغییر برخی از جلوه های برند شخصی مان است. پاسخ چنین پرسشی کاملا روشن است: آمارها و داده های برندمان در شبکه های اجتماعی بهترین و مطمئن ترین منبع برای آگاهی از نظر مشتریان نسبت به تغییرات جدید خواهد بود. پس نوع نگاه تان به آنها را تغییر دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی