شنبه, 22 ارديبهشت 1397 - 13:19

چگونه به مخاطبان میلیونی در اینستاگرام دست پیدا کنیم؟

همواره در اختیار داشتن مخاطبان زیاد برای فعالان شبکه های اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار است. این امر خصوصا برای شرکت ها ضروری محسوب می شود. با این حال تنها برخی از صفحات موفق به جذب مخاطبان حداکثری شده و شهرت را برای خود به ارمغان می آورند. ریشه این موضوع را باید در نحوه عملکرد آنها دانست.

در همین راستا و در ادامه به بررسی برخی نکات مهم در راستای جذب مخاطب میلیونی خواهیم پرداخت. 

1- هدفی برای خود تعیین کنید و فرصت ها را دریابید

در ابتدای راه لازم است هدف تان را از ورود به شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام مشخص کنید. برای مثال در صورتی که به دنبال کسب شهرت برای خود باشید، اقدامات شما تفاوت هایی را با فردی که به دنبال معرفی محصولات خود است، خواهد داشت. توجه داشته باشید که هر شرکتی برای خود هدف منحصر به فرد و متفاوتی دارد به همین خاطر در این زمینه تنها توجه خود را به نیازهایی که قرار است از این طریق تأمین شود، متمرکز کنید. در گام بعدی الزامی است تا فرصت های پیش روی خود را جدی بگیرید. برای مثال در صورتی که فردی به تازگی در میان جامعه مورد نظر به شهرت دست پیدا کرده است، می تواند بهترین گزینه برای مدل تبلیغاتی شما باشد. نباید برای کسب موفقیت، منتظر رسیدن فرصت ها باشید و فراموش نکنید که این امر تنها با گام های اولیه هرچند ساده میسر خواهد بود.

مطلب مرتبط: اینستاگرام؛ ابزاری برای نمایش پشت صحنه کسب و کار

2- برای اقدامات خود برنامه ای مشخص داشته باشید

جالب است بدانید که قبل از ورد به عرصه مدلینگ، تمامی نکات جانبی در این رابطه نظیر عکاسی و گریم را مورد مطالعه خود قرار داده و در زمینه های مرتبط با کار مورد علاقه خود به توانمندی هایی دست پیدا کنید. درواقع در راستای کسب شهرت ضروری است توانمندی های لازم را در خود تقویت کنید. در این رابطه تفاوتی ندارد که در چه حوزه ای قصد فعالیت دارید، بلکه نکته مهم این است که سرمایه گذاری مناسبی روی خود داشته باشید. همچنین توجه به اینکه در چه زمان و به چه نحوی مطالب خود را ارسال کنید نیز نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. برای مثال حضور با لباس مخصوص جشن سال نو در تأثیرگذاری بیشتر روی مخاطب نقش چشمگیری خواهد داشت. به همین خاطر ضمن تنوع دهی به اقدامات خود زمان های مناسب و مناسبت ها را نیز مدنظر قرار دهید.

3- از تجربیات دیگران استفاده کنید

اینکه سایر افراد موفق را مورد توجه خود قرار دهید و از اقدامات آنها الگوبرداری کنید، تصمیمی بدون شک حرفه ای و سودمند خواهد بود. درواقع در اختیار داشتن ایده برای انجام بهتر کارها از جمله مواردی است که ممکن است به ذهن شما خطور نکند، با این حال توجه به اقدامات مشابه می تواند به چارچوب فکری بهتر شما کمک شایانی کند.

مطلب مرتبط: اینستاگرام / معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام برای بازاریابی

4- شخصیتی محبوب داشته باشید

اینکه جامعه شما را به خوبی یاد کند از جمله مواردی است که در کسب شهرت و احتمال دنبال شدن صفحه شما، تأثیر بسیاری خواهد داشت. همواره مشاهده شده است که برخی از افراد به رغم شهرت کافی، از طرفداران کمی در شبکه های اجتماعی برخودارند که یکی از مهم ترین دلایل آن عدم رضایت جامعه از شخصیت وی است. در همین راستا لازم است تا ابتدا محبوبیت را در دل جامعه خود به دست آورید. تحت این شرایط به محض ورود به شبکه های اجتماعی با استقبال خوبی مواجه خواهید شد.

5- به طرفداران خود توجه کافی نشان دهید

همواره باید دلیلی وجود داشته باشد که افراد حتی در درازمدت نیز تمایل به دنبال کردن مطالب ارسالی شما داشته باشند. بدون شک اینکه افراد حس کنند چیزی فراتر از یک رابطه یک طرفه با شما دارند، خود در افزایش تعداد مخاطب تأثیر چشمگیری خواهد داشت. برای مثال می توانید چالش ها و مسابقات و حتی زمان هایی را برای ارتباط مستقیم با افراد منتخب، تعیین کنید. درواقع موارد ذکر شده تنها چند نمونه رایج در این رابطه محسوب می شود و نباید خود را محدود به این موارد بدانید. در این زمینه خلاقیت و انجام کاری منحصربه فرد در کنار موارد رایج می تواند بهترین نتیجه ممکن را برای شما به همراه داشته باشد.

مطلب مرتبط:گزارش «فرصت امروز» از صفحه‌ های تبلیغاتی اینستاگرام / اینستاگرام ؛ فرصتی برای تبلیغات

6- شرکای خوبی برای خود بیابید

این یک واقعیت غیر قابل انکار است که در هیچ عرصه ای نمی توانید به تنهایی موفقیت چشمگیری به دست آورید. به همین خاطر لازم است تا در مسیری که برای خود مشخص کرده اید، زمینه را برای ایجاد تیمی قوی و مناسب فراهم آورید. ملاک نخست در انتخاب افراد میزان راحتی شما در کنار آنهاست. درواقع شما باید از کاری که انجام می دهید لذت کافی ببرید تا پیشرفت کنید. به همین خاطر بسیار مهم است افرادی را در کنار خود داشته باشید که در انتقال این حس تأثیرگذار هستند. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی