شنبه, 22 مهر 1396 - 09:42

مهم ترین نگرانی های مشترک کارآفرینان

تحقیقات و نظرسنجی های سال ۲۰۱۷ نشان می دهند که برخلاف انتظار، مهم ترین نگرانی کارآفرینان، رشد و توسعه کسب وکار نیست.

به گزارش زومیت، به نظر می رسد عواملی که باعث اضطراب و استرس کارآفرینان می شوند،  تمامی ندارند. بسیاری از آنها نیمه شب از خواب بیدار می شوند چون نگران محصولات یا منابع تولیدی هستند یا فکر می کنند که چگونه باید با یک کارمند مشکل دار، برخورد کنند. در طول روز صاحبان کسب وکار با سوالات متعدد و موانعی که سر راه رشد شرکت شان قرار می گیرد، دست به گریبانند. وقتی هم که پایان روز کاری فرا می رسد، باید به چالش هایی که در خانه انتظارشان را می کشند فکر کنند، مثلا مراقبت از والدین پیر یا حتی تدارک دیدن یک شام ساده. جای تعجب نیست که بسیاری از کارآفرینان به بی خوابی یا اختلالات خواب دچارند.

برایان همیلتون، رئیس و بنیانگذار شرکت اطلاعات مالی Sageworks معتقد است صاحبان کسب وکار به خاطر تصمیمات فوق العاده استرس زایی که در رابطه با شرکت و کارمندان شان اتخاذ می کنند، واقعا تحلیل می روند. همیلتون همچنین مدیر یک موسسه آموزشی کارآفرینی است که به علاقه مندان می آموزد چگونه با سرمایه کم می توانند کسب وکاری را آغاز کنند.

تحقیقات سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که این روزها، استخدام و هزینه های بیمه مراقبت های سلامتی کارمندان، در صدر فهرست نگرانی های کارآفرینان قرار دارند. در نظرسنجی اخیر Sageworks حدود ۴۴.۴درصد از حسابداران گفته اند که مشتریان آنها  (که غالبا شرکت ها و سازمان های تجاری هستند)، نگرانی خود را از فرآیندهای استخدامی خود ابراز می کنند. ۴۱.۳درصد آنها هم گفته اند بزرگ ترین دغدغه مشتریان شان، هزینه های سلامت و بیمه کارمندان است.

همیلتون می گوید باوجود اینکه پایین بودن نرخ بیکاری، نشانه اجتماعی خوبی است، ولی باعث می شود شرکت ها در حفظ نیروهای کاری خوب و مستعد خودشان، با مشکل مواجه شوند، چراکه با گذشت زمان بازار نیروی کار هم رقابتی تر می شود.

در تحقیقی که در تاریخ ۲۵ آگوست تا ۸ سپتامبر امسال صورت گرفت، از ۳۲۹ متخصص حسابداری شاغل در موسسات حسابداری و مشاوره کسب وکار پرسیده شد که شرکت های مشتری، بیشتر در مورد چه موضوعاتی ابراز نگرانی می کنند.

پاسخ ها نشان می دهد که بعد از استخدام و مراقبت های بهداشت و سلامت، مشکلاتی مثل محدودیت های قوانین دولتی (۲۹.۸ درصد) و مشکلات پرداخت مالیات  (۲۷.۱درصد) و مشکلات و سیاست گذاری های اقتصادی (۲۶.۷درصد) مهم ترین عوامل استرس زای شرکت ها هستند. با این  حال، ۲۶.۱درصد از پاسخ دهندگان گفتند که مشتریان شان نگران هیچ کدام از این مسائل فوق نیستند. (قابل  ذکر است که پاسخ دهندگان به این نظرسنجی آنلاین همه مشتریان Sageworks بودند و به صورت تصادفی انتخاب  نشده بودند.)

هرچند، سایر نظرسنجی های اخیر هم نشان می دهند که هزینه های استخدام و مراقبت های بهداشتی از جمله نگرانی های مهم صاحبان کسب وکار هستند. تحقیقات دیگری که در ماه آگوست امسال توسط NFIB (فدراسیون مستقل کسب وکار) صورت گرفته نشان می دهد که  «کیفیت کار» برای ۱۹درصد از شرکت ها مهم ترین مشکل فعلی به شمار می آید و در درجه بعدی مالیات در صدر عوامل استرس زای آنان قرار دارد. نشریه ولز-فارگو در شماره آگوست خود می نویسد عمده چالش هایی که کسب وکارهای کوچک با آن مواجهند، به سیاست های دولتی و استخدام کارکنان مربوط می شود.

هزینه مراقبت های بهداشتی و سلامتی از زمانی برای کارآفرینان بین المللی نگرانی آفرین شد که مشخص شد هزینه بیمه درمانی کارمندان و خانواده های آنها، نسبت به پنج سال پیش افزایش چشمگیری داشته است. هرچند کارفرمایان از کارگران شان خواسته اند که درصد بیشتری از حق بیمه را (لااقل برای پوشش خانوادگی) به عهده بگیرند، ولی شرکت های بین المللی همچنان ملزم و متعهد به پرداخت بیمه و کمک هزینه های درمانی هستند.

تحقیقات بنیاد Kaiser Family نشان می دهد که از ۱۸ هزار دلار مبلغ کل بیمه درمانی خانوادگی، به طور متوسط کارفرمایان باید ۱۳ هزار دلار را به عهده بگیرند. برای بیمه های شخصی کارمندان، سهم کارفرمایان ۵۵۰۰ دلار از کل حق بیمه ۶۷۰۰ دلاری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی