شنبه, 31 شهریور 1397 - 19:28

دستور رئیس جمهور به دستگاه های امنیتی برای پیگیری حادثه تروریستی اهواز / آخرین روز خونین تابستان

فرصت امروز: شهید شدن 25 نفر و مجروح شدن 60 نفر در حمله تروریستی اهواز، آخرین روز تابستان را برای مردم ایران تلخ و اندوهناک کرد. صبح دیروز در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز یک تیم چهار نفره تروریستی به صورت مسلحانه به این مراسم حمله کردند که آمارها از شهادت ۲۵ نفر و زخمی شدن ۶۰ نفر تا لحظه تنظیم این گزارش حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری ها، صبح شنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس، مراسم رژه نیروهای مسلح روبه روی لشکر ۹۲ زرهی اهواز در حال برگزاری بود که طی آن تروریست ها با سلاح کلاشینکف مردم و تعدادی از مجریان برگزاری رژه 31 شهریور و شماری از رژه روندگان از نیروهای مسلح را هدف رگبار قرار دادند. این تیراندازی حوالی ساعت ۹ صبح آغاز شد و در آن افرادی با لباس نظامی از پشت جایگاه ویژه به سمت مردم تیراندازی کردند. آرامش نسبی بعد از گذشت حدود نیم ساعت از تیراندازی در منطقه حاکم شد و تعدادی از مردم به پادگان ۹۲ زرهی ارتش در اهواز منتقل شدند تا بعد از ایجاد امنیت به خانه بازگردند. همچنین آمبولانس های فوریت های پزشکی نیز به سرعت مجروحان را به مراکز درمانی انتقال دادند.

در همین ارتباط، حسین زاده معاون استاندار خوزستان از شهادت 25 نفر و مجروح شدن 60 نفر خبر داد و گفت: این شهدای حمله تروریستی شامل مردم عادی، نیروی نظامی و اهل رسانه بوده اند. همگی 4 تروریست کشته شده اند که 2 نفر با اقدام به موقع نیروهای مسلح در جا کشته و 2 نفر دیگر مجروح و در بیمارستان کشته شده اند.

در همین حال، رئیس جمهور در پی حمله تروریستی صبح شنبه به مردم اهواز در مراسم رژه نیروهای مسلح، در تماسی تلفنی با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، در جریان تازه ترین گزارش اقدام تروریستی در اهواز و روند شناسایی و رسیدگی به وضعیت مجروحان این استان قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این تماس تلفنی، ضمن آرزوی علو درجات برای شهدای این حادثه تروریستی و ابراز همدردی با خانواده های معظم این شهیدان، دستور داد تمام امکانات در جهت اقدامات فوری و امدادی برای رسیدگی به وضعیت مجروحان این حادثه تروریستی به کار گرفته شود.

روحانی همچنین دستورات لازم را به وزارت اطلاعات برای بسیج همه امکانات دستگاه ها و نهادهای امنیتی و نظامی جهت شناسایی سریع تروریست ها و سرشاخه های ارتباطی آنان و برخورد قاطع و عبرت آموز با مرتبطین این جنایت صادر کرد. رئیس جمهور تاکید کرد: پاسخ جمهوری اسلامی ایران به کوچک ترین تهدید، کوبنده خواهد بود اما کسانی که از این تروریست ها پشتیبانی تبلیغاتی و اطلاعاتی می کنند، باید پاسخگو باشند.

گزارش ها حاکی است این 4 تروریست وابسته به گروهک تجزیه طلب الاحواز بوده اند و در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز پس از پوشیدن لباس مبدل سپاه و بسیج به جایگاه مسئولان و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی