شنبه, 31 شهریور 1397 - 15:30

ادوبی، شرکت Marketo را با قیمت ۴.۷۵ میلیارد دلار خریداری می کند

ادوبی با تصاحب شرکت مارکتو به قیمت ۴.۷۵ میلیارد دلار، وارد رقابت جدیدی با شرکت های سیلزفورس، مایکروسافت، اوراکل و SAP می شود.

به گزارش زومیت حدود یک هفته ی قبل شایعاتی در مورد تصمیم جدید ادوبی برای خرید شرکت Marketo منتشرشد. پیشتر گفته شد که ادوبی در حال مذاکره برای خرید شرکت نرم افزاری Marketo است. آخرین خبرها حاکی از آن است که ادوبی، شرکت مارکتو را با قیمت ۴.۷۵ میلیارد دلار خریداری می کند.

ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی، شرکت سرمایه گذاری Vista Equity، مارکتو را به مبلغ ۱.۸ میلیارد دلار خریداری کرد. با فروش مارکتو به ادوبی، شرکت سرمایه گذاری Vista Equity در حدود ۲.۹۵ میلیارد دلار سود می کند. در ماه می، ادوبی، مجنتو را به قیمت ۱.۶۸ میلیارد دلار تصاحب کرد. با خرید شرکت نرم افزاری مارکتو، ادوبی وضعیت استراتژیکی در بازار پیدا خواهد کرد و می تواند در رقابت با شرکت هایی همچون سیلزفورس (Salesforce)، مایکروسافت،اوراکل و SAP قرار گیرد. ادوبی با پرداخت حدود ۶ میلیون دلار برای خرید مجنتو و مارکتو، بیش از پیش به صنعت بازاریابی و تجارت الکترونیک وارد می شود.

براد رنچر، معاون مدیرعامل و مدیر کل Adobe در بیانیه ی مطبوعاتی اعلام کرد:

تجربه کسب و کار Marketo باعث افزایش تجربه ی ادوبی در کسب و کار B2C و B2B می شود و Adobe Experience Cloud را در مرکز توجه بازاریابی قرار می دهد.

ری وانگ، تحلیلگر اصلی و بنیانگذار موسسه ی Constellation Research، خرید این دو شرکت توسط ادوبی را، به عنوان راهی برای رقابت بیشتر ادوبی با شرکت های دیگر بازار می داند. ولی با توجه به ارتباط عمیق بین شرکت ها، ری وانگ معتقد است:

اگر ادوبی شرکت Marketo را خریداری کند، در کسب وکار B2B به صورت جدی پیشرفت خواهد کرد. شرکت های مایکروسافت-ادوبی در مقابل سیلزفورس-گوگل برگ برنده ای در دست خواهند داشت که به آنها کمک می کند از بقیه ی شرکت ها پیشی بگیرند.

برنت لیری، تحلیلگر ارشد و بنیانگذار CRM Essentials، معتقد است که با خرید مارکتو توسط ادوبی، نتایج مثبت آن به شرکت مایکروسافت هم خواهد رسید. وی معتقد است:

خرید مارکتو، تنها یک معامله ی بزرگ برای ادوبی محسوب نمی شود؛ یکی از شرکت هایی که از این معامله منفعت خواهد یافت، Microsoft است که همکاری نزدیکی با ادوبی دارد.

ادوبی درآمد سه ماهه ی سوم سال جاری میلادی خود را اعلام کرد. ادوبی در فصل سوم سال ۲۰۱۸ موفق به کسب سود ۲.۲۹ میلیارد دلاری شده که افزایش ۲۴ درصدی را نسبت به سال گذشته ی میلادی نشان می دهد و همچنین رکورد جدیدی را برای این شرکت رقم زده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی